REKLAMA

Audi R8 po face liftingu

Audi R8 przeszło face lifting, który ma podtrzymać wysoką sprzedaż modelu. Co nowego we flagowym sportowym modelu marki?

Audi R8 facelift 2018 Materiały prasowe
Audi R8 facelift 2018, fot. Audi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 699 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Audi zaprezentowało właśnie odświeżone modele R8 w wersji Coupe i Spyder. Face lifting objął zarówno wygląd samochodu, jak i to, co najważniejsze – silnik. Istotne w tym wszystkim jest również to, że producent pozostawił wolnossące V10, nie rezygnując z niego na rzecz mniejszego V6 turbo.

Audi R8 po face liftingu ma bardziej wyrazisty i agresywny wygląd. Mocne, kanciaste przetłoczenia współgrają z szerszym grillem i przeprojektowanym zderzakiem. Między maską a grillem pojawiły się dodatkowe otwory, przywołujące pamięć o kultowym Audi Ur-Quattro.

REKLAMA

REKLAMA

Audi R8 facelift 2018 Materiały prasowe
Audi R8 facelift 2018, fot. Audi

Wśród opcji, przewidzianych dla modelu po zmianach, znajdą się trzy pakiety zewnętrzne, dodające różnego rodzaju elementów, jak przedni splitter, dyfuzor czy nowe połączenia kolorów nadwozia. Mamy też dwa nowe kolory lakieru – Kemora Gray oraz Ascari Blue. W opcji znalazły się również czarne emblematy, polerowane na wysoki połysk.

W kabinie zmiany objęły nowe opcje kolorystyczne, w tym połączenia srebrnego z szarymi przeszyciami, brązowego z szarymi przeszyciami oraz czarnego z niebieskimi przeszyciami. W topowym wariancie R8 Performance znajdziemy natomiast skórę i Alcantarę, a także włókno węglowe i kontrastujące, niebieskie akcenty.

REKLAMA

Audi R8 facelift 2018 Materiały prasowe
Audi R8 facelift 2018, fot. Audi

Przejdźmy do silnika. Tutaj pracuje dobrze znane wolnossące V10 o pojemności 5,2 litra. Moc jednostki wzrosła o 30 KM do wartości 570 KM, a moment obrotowy sięga teraz 550 Nm – o 10 Nm więcej niż do tej pory.

Wzrost mocy i momentu obrotowego wpłynęły na poprawę przyspieszenia. Audi R8 startuje teraz od 0 do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy, osiągając maksymalną prędkość 324 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

Audi R8 facelift 2018 Materiały prasowe
Audi R8 facelift 2018, fot. Audi

Tradycyjnie już, dostępna jest też wersja Performance, w której moc silnika V10 sięga 620 KM, zamiast dotychczasowych 610 KM, a moment obrotowy to 580 Nm, zamiast 560 Nm. Sprint do „setki” zajmuje w tym przypadku raptem 3,1 sekundy, a rozpędzanie kończy się przy 331 km/h.

Zobacz także: Audi e-tron - dane techniczne i zdjęcia

W komunikacie prasowym producent zapewnił też, że zmodyfikowane ustawienia zawieszenia i układu kierowniczego, a poprawiony system ESC pozwolił skrócić drogę hamowania od 100 km/h do zera o 1,5 metra, a od 200 km/h nawet o 5 metrów.

Audi R8 po face liftingu pojawi się w Europie w pierwszym kwartale 2019 roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA