[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Audi R8 w limitowanej wersji Audi Sport

Audi przygotowało nie lada gratkę dla fanów modelu R8. Do całej palety różnego rodzaju odmian i wersji dołączyła limitowana do 44 egzemplarzy seria Audi Sport.

Audi R8 V10 Plus Audi Sport Audi R8 V10 Plus Audi Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 822 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Sport opracowało wyjątkową wersję Audi R8 V10 Plus. Całość nawiązuje do – nomen omen – sportowego dziedzictwa marki i wyścigowych modeli, które biorą udział w wielu seriach na całym świecie.

Jak wspomnieliśmy wyżej, inżynierowie Audi Sport opracują łącznie zaledwie 44 egzemplarze wyjątkowego samochodu. W tym 5 sztuk trafi do Wielkiej Brytanii, z kierownicą po lewej stronie, a pozostałe 39 aut na pozostałe rynki.

Co nowego w tym modelu? No cóż. Głównie chodzi o zmiany na zewnątrz, poprawiające wygląd, ale przede wszystkim aerodynamikę. Mniejsza jest też masa samochodu. Wszystko to, przy zachowaniu fabrycznych parametrów silnika, daje lepsze osiągi i stabilne prowadzenie przy wysokich prędkościach.

REKLAMA

REKLAMA

Audi R8 V10 Plus Audi Sport Audi R8 V10 Plus Audi Sport

Przypomnijmy, że Audi R8 V10 Plus napędzane jest 5,2-litrowym silnikiem V10 FSI. Generuje on moc 610 koni mechanicznych przy 8250 obr./min, a maksymalny moment obrotowy sięga 650 Nm przy 6500 obr./min.

Dzięki zmianom na zewnątrz – większe skrzydło z tyłu oraz dyfuzor, dodatkowe progi i usprawnienie przepływu powietrza w nadkolach, a także przedni splitter inspirowany R8 GT3 – poprawiły się osiągi auta. Ale najważniejszy jest tu wzrost siły docisku.

REKLAMA

Audi R8 V10 Plus Audi Sport Audi R8 V10 Plus Audi Sport

Jak podaje producent, przy 150 km/h docisk jest dwukrotnie większy niż w seryjnym R8 V10 Plus i wynosi 52 kg. Przy 330 km/h natomiast siła dociskająca auto do drogi to 250 kg – o 100 kg więcej niż seryjnie.

Ile kosztuje to wyjątkowe cudo? Według naszych informacji, kwota sięga 234 tys. dolarów. Czyli niemal 900 tys. złotych. To chyba nie aż tak wiele, jak za modeli limitowany do zaledwie 44 egzemplarzy?

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij