Audi RS 3 Sportback - lifting i przybór mocy

Marka z Ingolstadt przygotowała modyfikacje stylistyczne i mechaniczne dla RS 3 Sportback. Hot hatch ma teraz o 33 KM większą moc. Auto swój oficjalny debiut będzie miało na targach Genewa 2017.

Audi RS 3 Sportback
Audi RS 3 Sportback po face liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W RS 3 Sportback w ramach liftingu zmieniono klosze reflektorów oraz przedni zderzak, który ma teraz mocniej podkreślone chrapy z dodatkowymi otworami i srebrną listwą. Z tyłu dyfuzor dostał ozdobną listwę, która być może tak jak w TT RS może być w kolorze błyszczącym czarnym lub srebrnym. Tym samym auto upodobniło się do pokazanej jesienią RS 3 Limousine (sedan). W standardzie są lampy LED-owe, ale Audi za dopłatą oferuje matrycowe światła Matrix LED.

REKLAMA

Audi w RS 3 Sportback zastosowało nową, lżejszą jednostkę napędową. Silnik ma o 26 kg mniejszą masę niż w aucie sprzed liftingu. Dodatkowo inżynierowie z pięciocylindrowego silnika wykrzesali moc 400 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi teraz 480 Nm. RS 3 Sportback od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 4,1 sekundy.

Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h i jest ograniczona elektronicznie. Audi za dopłatą zdejmuje kaganiec, i wtedy samochód jest wstanie osiągnąć 280 km/h. Jednostka napędowa została ożeniona z 7-stopniową przekładnią, a siła napędowa trafia na wszystkie koła poprzez układ Quattro.

Audi RS 3 Sportback
Audi RS 3 Sportback po face liftingu

RS 3 Sportback jest o 25 mm niżej zawieszone niż standardowe Audi A3 oraz ma o 20 mm szerszy rozstaw kół z przodu. Audi montuje tarcze hamulcowe o średnicy 310 mm, a za dopłatą można zamówić wyczynowy węglowo-ceramiczny układ hamulcowy. Auto ma standardowe 19-calowe obręcze kół z oponami w rozmiarze 235/35.

Audi RS 3 Sportback po zmianach będzie prezentowane na targach Genewa 2017.

Zobacz także:
REKLAMA