Audi RS 5 - 3,7 s do 100 km/h!

Znany niemiecki tuner Abt dorzucił nowemu Audi RS 5 nieco mocy. Dzięki temu zabiegowi coupé z Ingolstadt doścignęło Mercedesa-AMG C 63 S. W sprincie nawet go prześcignęło!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Być może fani Audi spodziewali się, że wersja produkcyjna RS 5 będzie wyraźnie mocniejsza niż poprzednik z wolnossącym silnikiem V8. Ale tak się nie stało. Nowy model z silnikiem biturbo V6 rozwija moc 450 koni. Ale od czego są firmy tuningowe. W Kempten przygotowano upgrade dla silnika. Po fachowym dostrojeniu jednostka turbo dostała dodatkowy zastrzyk mocy i momentu obrotowego.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tuner Kempten montuje dodatkowy moduł (fabryczny pozostaje w aucie) sterujący pracą silnika. Dzięki niemu można zmieniać kilka parametrów, między innymi ciśnienie doładowania czas wtrysku paliwa oraz punkt zapłonu, aby w ten sposób zwiększyć potencjał 2,9-litrowego benzynowego biturbo V6. Produkcyjna wersja Audi RS 5 oferuje kierowcy moc 450 koni mechanicznych i maksymalnie 600 Nm momentu obrotowego. Po operacji przeprowadzonej przez Abt odpowiednio jest to 510 koni oraz 680 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu stuningowane RS 5 jest tak mocne jak Mercedes-AMG C 63 coupé, który rozwija również moc 510 koni mechanicznych, ale z pojemności skokowej czterech litrów, rozdzielonej pomiędzy 8 cylindrów. Moment obrotowy ABT RS 5 jest prawie taki sam. Klasa C oferuje o 20 Nm więcej.

REKLAMA

Z zestawem Abt auto szybciej się rozpędza, ale prędkość maksymalna pozostała na tym samym poziomie. W sprincie Audi RS 5 Coupé ABT Sportsline jest teraz do dwóch dziesiątych sekundy szybsze niż w konfiguracji fabrycznej. Rozpędzanie od 0 do 100 km/h zajmuje mu więc zaledwie 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna jest nadal ograniczona do 250 kilometrów na godzinę. Opcjonalnie samochód może wyjechać z fabryki z prędkością maksymalną podniesioną do poziomu 280 km/h. Poziom emisji spalin po tuningu powinien pozostać bez zmian. Oznacza to, że Audi RS 5 ABT Sportsline emituje 197 gramów dwutlenku węgla na kilometr i spełnia tym samym normę czystości spalin Euro 6.

REKLAMA

REKLAMA

Zestaw do strojenia silnika wraz z montażem został wyceniony na 5755 euro. Abt oferuje na swój sprzęt różne warianty rozszerzonych gwarancji.

REKLAMA