Audi RS 5 - tak może wyglądać

W poprzednim Audi RS 5 pracował wolnossący silnik V8 z modelu RS 4. Zapomnijcie jednak o tym, do nowej "RS-piątki" trafi mniejsza, uturbiona jednostka napędowa.

Schulte Design
Audi RS 5 by Schulte Desing
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 173 300 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi w zeszłym tygodniu odsłoniło karty i pokazało światu nowe Audi A5/S5. Natomiast Audi RS 5 Coupe w nowej odsłonie powinniśmy zobaczyć w przyszłym roku. Poprzednie RS 5 porównywaliśmy z pozostałymi modelami z linii RennSport na torze w Kielcach. W aucie zamontowano silnik 4.2 V8 FSI, który generował moc 450 KM (430 Nm). Prędkość maksymalna wynosiła 250 km/h (ograniczona elektronicznie), ale za dopłatą można było odblokować samochód do 280 km/h. Pierwszą setkę auto osiągało w czasie 4,5 s.

REKLAMA

Bardzo prawdopodobne jest, że w nowym Audi RS 5 będzie pracował silnik ten sam, co w Audi S5 Coupe - 3.0 V6 bitrubo. W S5 jednostka napędowa generuje moc 354 KM. Naszym zdaniem Audi pokusi się w RS 5 na podkręcenie silnika do blisko 500 KM, taką samą mocą powinna charakteryzować się nowa Audi RS 4. W obu modelach Audi powinno zastosować technologię e-turbo, co w dużej mierze ułatwi osiągnięcie mocy 500 KM.

Pierwsze wizualizacje Audi RS 5 pokazują, że samochód może dostać przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza oraz osłonę single frame z kratką w formie plastra miodu. W dolnej części zderzaka widać srebrny spojler, a tuż pod tablicą rejestracyjną widnieje napis "quattro". Podobnie jak w Audi S5 Coupe, tak i w RS 5 Coupe mogą pojawić się obudowy lusterek w kolorze srebrnym. Samochód w standardzie powinien mieć topowe reflektory Matrix LED.

W Audi S5 Coupe mogliśmy zobaczyć dodatkowe nakładki progowe w kolorze czarnym, w RS 5 Coupe mogą być srebrne, co idealnie będzie komponować się z przednim spojlerem i obudowami lusterek bocznych. Nie mamy wizualizacji tylnej części auta, ale powinniśmy w seryjnym aucie zobaczyć szary dyfuzor, w który wkomponowane zostaną dwie podwójne końcówki układu wydechowego.

Audi na początku przyszłego roku powinno zaprezentować nowe RS 4, a dopiero w połowie roku lub później na rynek trafi coupe – RS 5. Ci, którzy czekają na samochód z otwartym dachem mogą czekać do końca 2017 roku, choć jest duże prawdopodobieństwo, że Audi przedstawi RS 5 Coupe i RS5 Cabrio w tym samym momencie. Oczywiście to nasze spekulacje i może się okazać, że Audi pokaże RS 4 już na jesiennych targach we Frankfurcie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA