Audi RS3 MTM - magiczne 300 km/h

Prędkość 300 km/h to wciąż bariera, która wielu elektryzuje. Ta magiczna liczba poprzez MTM jest teraz dostępna dla Audi RS 3 Sportback. Poznaj szczegóły kompaktowego potwora.

Audi RS 3 Sportback MTM

Standardowe Audi RS 3 Sportback zasilane jest przez pięciocylindrowy motor 2,5 l turbo. Jednostka generuje moc 367 KM (465 Nm). Ludzie z MTM pogrzebali w silniku, co dało moc 435 KM i wzrost maksymalnego momentu obrotowego do 605 Nm. To jednak nie wszystko, gdyż za jeszcze większe pieniądze, MTM podkręci silnik do 500 KM. Firma nie podaje jednak jaki ma to wpływ na osiągi.

REKLAMA

Dzięki zmianom auto przyspiesza 0-100 km/h w czasie 3,9 sekundy (0,4 s szybciej niż standardowe RS 3 Sportback). Ale nie to jest najlepsze, prędkość maksymalna wzrosła z 280 km/h do ponad 300 km/h.

Pakiet zmian od MTM to nie tylko modyfikacje silnika. Dołożono 19-calowe fegli Nardo, układ wydechowy ze stali nierdzewnej, nowy układ hamulcowy oraz zawieszenie. Opcjonalnie można zamówić przedni spoiler, dyfuzor oraz obudowy lusterek wykonane z włókna węglowego. W kabinie znajdziemy skórzaną kierownicę przyozdobioną elementami z carbonu. Z tego materiału wykonano również odchudzone fotele kubełkowe.

Audi RS 3 Sporbtack MTM kosztuje równowartość 75 044 euro. Cena zawiera koszt zakupu samochodu, modyfikacje oraz podatki.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA