Audi RS3 Sportback: Nowy hot-hatch na horyzoncie

Producenci marek premium w końcu porządnie i na serio wzięli się za coraz popularniejszy segment hot-hatchy. Po Mercedesie i BMW swojego zawodnika wystawia Ingolstadt. Poznajcie Audi RS3 Sportback. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W Mercedsie długo chwalili się swoim 2-litrowym, 360-konnym motorem z modelu A45 AMG. Jak się okazuje Audi wcale nie ma się czego wstydzić na tym polu. Ich najnowsze dziecko opatrzone emblematem „RS” rozwija moc 367 KM z pięciocylindrowego silnika o pojemności 2,5 litra. Sprzężony z odchudzonym i lżejszym automatem o dwóch sprzęgłach swoimi osiągami może zawstydzić nie jedno rasowe auto sportowe. Sprint do „setki” zajmujący zaledwie 4,3 s i prędkość maksymalna, którą można opcjonalnie podnieść do 280 km/h to wartości, jakie bardziej pasują nam do Carrery S aniżeli do hatchbacka. Wszystko to zawdzięcza się obecności legendarnego napędu na cztery koła Quattro.

REKLAMA

   

Co by nie mówić, to standardowemu nadwoziu Audi A3 bliżej do słownikowego przykładu nudy niż stylistycznych fajerwerków. Styliści odpowiedzialni za najostrzejsze wersje mieli więc sporo roboty żeby dodać nieco wigoru blachom RS3. Trzeba przyznać, że dobrze się spisali. Ogromne wloty w przednim zderzaku, srebrno-matowe lusterka oraz dyfuzor z dwiema końcówkami wydechu, których trudno nie zauważyć, z daleka zdradzają możliwości auta. Wnętrze natomiast już w podstawowych wersjach może pochwalić się minimalistycznym stylem i sportowym sznytem. W wersji RS wystarczyło je więc lekko podrasować dodając m.in. kilka emblematów, sportowe fotele i spłaszczoną u dołu kierownicę. 

W polskich salonach Audi RS3 Sportback ma zagościć już w lecie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA