Audi RS3 od ABT: Odzyskać podium

Odświeżony Mercedes A45 AMG odebrał Audi RS3 miano najmocniejszego hot-hatcha na rynku. Specjaliści z ABT znaleźli jednak sposób, jak przywrócić „Audikowi” jego utracony tytuł. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Masz Audi RS3 i cieszyłeś się, że masz najmocniejszego oferowanego na rynku hot-hatcha? Mina z pewnością Ci zrzedła, kiedy niedawno Mercedes wypuścił odświeżoną, 381-konną A-klasę z dopiskiem „AMG”. Teraz możesz odetchnąć z ulgą i uspokoić się. Warsztat tuningowy ABT zadbał o to, żebyś znów z dumą wsiadał do swojej RS-trójki.

REKLAMA

Inżynierowie z ABT, po ostatnich udanych modyfikacjach TT-ki oraz S3 Limusine, nabrali odwagi, zakasali rękawy i wzięli na warsztat właśnie RS3. Z jego 2,5-litrowego, turbodoładowanego,5-cylindrowego „serducha” wycisnęli kilka koni mechanicznych więcej. Ile konkretnie? Seryjna moc 367 KM wzrosła teraz do poziomu 430 KM! Moment obrotowy podniósł się natomiast z wartości 465 Nm do 530 Nm.

Już standardowe RS3 jest szalenie szybkim autem, więc co dopiero jego wzmocnione 430-konne wcielenie. Pierwszą „setkę” osiąga w oka mgnieniu – 4,1 s. To szybciej niż produkowane do 2005 roku Ferrari 360 Modena! Tunerzy przestawili także ustawienia elektronicznego kagańca, który teraz pozwoli rozpędzić się „Audicy” do 285 km/h. Jeżeli dla kogoś to wciąż mało, ABT zapowiedziało, że pracuje już nad drugim pakietem tuningowym dla RS3, który jeszcze bardziej podniesie jego moc i poprawi osiągi.

Tym razem styliści ABT nie ingerowali mocno w wygląd auta. Zmiany jakie można zauważyć to nowe 19-calowe obręcze oraz układ wydechowy zakończony czterema, a nie dwiema jak w standardzie, okrągłymi końcówkami. Dodatkowo, ABT oferuje także zestaw specjalnych dywaników podłogowych, a także LED-y zapalające się przy otwieraniu drzwi i wyświetlające logo firmy. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA