REKLAMA

Audi RS3 z mocą 470 KM

Seryjne Audi RS3 ma 400 KM mocy i świetne przyspieszenie. Zawsze jednak może być lepiej - pomyśleli inżynierowie z ABT.

Audi RS3 ABT Materiały prasowe
Audi RS3 ABT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Segment kompaktowych hot-hatchy jest w ostatnich latach bogaty, jak nigdy wcześniej. Do wyścigu na konie mechaniczne dołącza tuner ABT i jego 470-konne Audi RS3. Przyznacie, że te wartości, osiągane w kompaktowych modelach, są na coraz bardziej abstrakcyjnym poziomie.

Niedawno byliśmy przecież świadkami, jak Mercedes-AMG zaprezentował nową generację modelu A45, z najmocniejszym w historii, seryjnie produkowanym silnikiem czterocylindrowym. Z dwóch litrów pojemności specjaliści z AMG wycisnęli 421 koni mechanicznych i 500 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Audi RS3 ze swoimi 400 seryjnymi końmi i 480 niutonometrami, wyciskanymi z pięciu cylindrów, wcale nie odstawał, choć należy się spodziewać, że nowa generacja otrzyma coś więcej, niż mercedesowskie 421 KM. W każdym razie nie trzeba wcale czekać, żeby mieć o wiele mocniejsze RS3. Wystarczy zwrócić się do nadwornego tunera Audi – firmy ABT – i poprosić o kilka przeróbek.

Zobacz także: Bentley EXP 100 GT - limuzyna przyszłości

REKLAMA

REKLAMA

Audi RS3 ABT Materiały prasowe
Audi RS3 ABT

ABT oferuje dwa poziomy ulepszeń dla Audi RS3. Pierwszy to ABT Power, a drugi ABT Power S. W tym pierwszym moc została zwiększona do 440 KM, a moment obrotowy do 520 Nm. Tym samym czas sprintu do „setki” zmniejszył się z seryjnych 4,1 sekundy do 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 285 km/h.

Drugi poziom przeróbek, ABT Power S, daje z kolei maksymalną moc na poziomie 470 KM, a maksymalny moment obrotowy szybuje w okolice wartości 540 Nm. Przy tej samej prędkości maksymalnej 285 km/h, wersja S przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy.

W topowej wersji S przeróbki dające przyrost mocy składają się z autorskiego oprogramowania sterującego pracą silnika, a także bardziej wydajnego intercoolera. Większa moc wymaga lepszej kontroli, dlatego ABT zastosowało specjalne sprężyny, obniżające zawieszenie o 20-25 milimetrów, a także własnej konstrukcji stabilizatory.

Zobacz także: BMW Vision M Next - następca BMW i8

REKLAMA

Audi RS3 ABT Materiały prasowe
Audi RS3 ABT

Za dużymi kołami, które mogą mieć średnicę 19 lub 20 cali, kryją się wzmocnione hamulce z zestawu ABT Brake Upgrade Kit. Szczegółów konstrukcyjnych jednak nie znamy.

Na koniec parę słów o wyglądzie zewnętrznym. Jak przystało na ABT, wszystko zrobione jest ze smakiem i nie ma tu mowy o zbyt ostentacyjnym wyglądzie samochodu. Przerobiony został przedni zderzak, a z tyłu pojawił się pokaźnym rozmiarów dyfuzor, wyróżniający się czarnym, błyszczącym lakierem i logo RS3 na środku.

Bardzo rasowo prezentują się też obręcze kół z pięcioma podwójnymi szprychami i wykończone czarnym lakierem, który pięknie kontrastuje z czerwonymi zaciskami wzmocnionych hamulców.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA