Audi RS4 Avant z klatką na Nurburgringu

Jeżeli na torze Nurburgring pojawia się zamaskowane Audi z głośnym wydechem i klatką bezpieczeństwa, to wiedz, że coś się dzieje. Producent z Ingolstadt pracuje nad bezkompromisową wersją RS4 Avant.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zamaskowane Audi RS4 pojawiło się kilka dni temu na północnej pętli Nordschleife. Poza mocnym kamuflażem auto odznaczało się również niestandardowym wyposażeniem. W kabinie zamontowano klatkę bezpieczeństwa oraz fotele kubełkowe Recaro.

Wygląda na to, że kierowcy testowi będą przez najbliższe dni wyciskać z tego samochodu maksimum. Jednak nie ma co liczyć na to, że takie wyposażenie pojawi się w seryjnej wersji RS4. Zamiast tego można liczyć na poszerzone nadwozie, powiększone wloty powietrza i charakterystyczne końcówki wydechu.

Pod maską najnowszego wcielenia Audi RS4 nie pojawi się już silnik V8 o pojemności 4,2 litra. Zamiast niego zamelduje się tam trzylitrowe V6 wspomagane przez dwie elektryczne turbosprężarki. Taki zestaw pozwoli na osiągniecie maksymalnej mocy o wartości 480 KM. Nie wiemy jeszcze nic na temat skrzyni biegów. Niewykluczone, że RS4 otrzyma ośmiobiegową przekładnię z modelu RS6 i RS7. Na pewno auto będzie w standardzie wyposażone w system napędu quattro.

Nowa wersja Audi RS4 będzie dostępna w dwóch wersjach nadwozwiowych: sedan i kombi. Producent planuje premierę tego modelu na pierwszą połowę 2017 roku, dlatego najpóźniej w Paryżu ujrzymy produkcyjną wersję.

Zobacz także:
REKLAMA