Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Audi RS4 B9 przyłapane podczas testów

Ingolstadt szykuje kolejną odmianę (B9) ekstremalnego Audi klasy średniej czyli RS4. Niestety auta nie ominie downsizing, ale wzrośnie moc. Czego możemy spodziewać się po nowym Audi RS4?

Audi RS4 B9 szpiegowskie fot. worldcarfans

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to pokazane podczas targów we Frankfurcie Audi S4. Jednak nasze wprawne oko dostrzega kilka kluczowych zmian, co może sugerować, że mamy do czynienia z Audi RS4 B9.

Po pierwsze, większe są felgi, które zamontowano w poszerzonych nadkolach. Po drugie auto wydaje się być nieco niższe. Audi dość szybko zabrało się za testy RS-czwórki, bo przecież nawet jeszcze zwykłe A4 nie dotarło do salonów.

Możemy zapomnieć o wolnossącym, 4.2-litrowym V8 o mocy 450 KM. Silnik wzorowany na jednostkach z motorsportu pięknie wchodził na obroty i wydawał z siebie niesamowite arie. Niestety żyjemy w czasach, gdzie o silnikach decydują ekolodzy i także w nowym RS4 maczali swoje palce. Zamiast ośmiocylindrowca, planowany jest motor 3.0 V6 TFSI, podobny jak ten w S4, gdzie osiąga 354 KM i 500 Nm. W RS4 będzie zapewne wspomagany przez technologię e-turbo i jego moc będzie oscylować w granicach liczby 500.

Do tej pory Audi RS4 było dostępne tylko w nadwoziu kombi (wyjątkiem jest B7), ale w dziewiątej odsłonie ma również pojawić się sedan. Auta najwcześniej możemy spodziewać się w 2017 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij