Audi RS5 DTM: wojownik na tor

W tym sezonie DTM Audi wystawia mocne auto ze świetnymi kierowcami – RS5 DTM niespodziewanie zadebiutował w Genewie. 

Audi RS5 DTM
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak mówi Wolfgang Dürheimer, sport motorowy jest integralnym elementem DNA Audi i nie jest dla nas celem samym w sobie. Korzyści z sukcesów na torze wyścigowym czerpią nasi klienci, ponieważ duże znaczenie ma dla nas transfer technologii pomiędzy sportem motorowym a produkcją seryjną. Nasz nowy model RS 6 Avant, który prezentujemy w Genewie, jest tego najlepszym przykładem. Łączy w sobie downsizing silnika i znacznie zredukowany ciężar własny. A jak można się tego nauczyć? Biorąc udział w wyścigach samochodowych.

RS5 DTM zacznie swoją wyścigową przygodę 5 maja na torze Hockenheim. Mimo „zamrożenia” prac rozwojowych w końcówce 2012 roku inżynierom Audi i tak udało się przeanalizować 4000 części.   

W sezonie 2013, wystartuje osiem RS5 DTM. Prowadzić je będą trzy sprawdzone teamy: Audi Sport Teams Abt Sportsline, Phoenix i Rosberg. Ich składy zostały wzmocnione, a dodatkowo nastąpiły przetasowania w zespołach kierowców. Nowym kolegą dwukrotnego mistrza DTM Szweda Mattiasa Ekströma w Audi Sport Team Abt Sportsline jest nowy nabytek - Brytyjczyk Jamie Green. Ten trzydziestolatek uchodzi za jednego z najszybszych i najlepszych kierowców DTM.

Ekström i Greek to obecnie najbardziej utytułowany duet kierowców.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA