Audi RS5 z nowym silnikiem

Wygląd nowego Audi A5 jest już znany od kilku miesięcy, ale na razie sporą niewiadomą pozostaje sportowy model RS5. Wszystko wskazuje na to, że pod maską tej wersji zobaczymy zupełnie nowy silnik.

Audi RS5
Audi RS5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Im bliżej premiery, tym więcej spekulacji na temat Audi RS5. Znając strategię Audi w zakresie designu nie powinniśmy spodziewać się rewolucji. Sportowa odmiana otrzyma zupełnie nowe zderzaki z powiększonymi wlotami powietrza, lekko poszerzone nadwozie, nowe felgi oraz dyfuzor z głośnym wydechem.

Jednak największą niewiadomą nowego Audi RS5 jest silnik. Zachodnie źródła mówią, że pod maską nie zobaczymy już silnika 4.2 V8, a zamiast niego pojawi się konstrukcja V6 z biturbo o pojemności 2,9 litra. Silnik zaprojektowany przez inżynierów Porsche zadebiutował niedawno w modelu Panamera 4S. Jednostka dostarcza 440 KM maksymalnej mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na potrzeby ekstremalnej wersji RS5 osiągi mogą zostać poprawione.

Przyszła generacja RS5 powstaje na płycie podłogowej MLB Evo, która pozwala na znaczną redukcję masy samochodu, co w przypadku modelu sportowego ma kluczowe znaczenia. Każdy kilogram mniej jest na wagę złota.

Nowe Audi RS5 Coupe powinno trafić do salonów już w przyszłym roku. Premiera samochodu odbędzie się podczas targów w Genewie lub we Frankfurcie.

Zobacz także:
REKLAMA