Audi RS6 Avant ABT - z ekstra mocą

Niemiecki tuner ABT zaprezentował diabelskie kombi, zbudowane na bazie Audi RS6. Samochód jest znacznie mocniejszy od seryjnej wersji.

Audi RS6 plus ABT
Audi RS6+ Avant ABT

Firma ABT Sportsline pochodząca z niemieckiego Kempten wzmocniła seryjne RS6 Avant Performance, podnosząc o dodatkowe 100 KM moc auta. W produkcyjnej wersji silnik 4.0 V8 biturbo generuje moc 605 KM.

Inżynierowie z ABT uzyskując 705 KM mocy zwiększyli także wartość momentu obrotowego o 180 Nm do 880 Nm. Takie parametry robią wrażenie, gdyż nowy produkt ABT jest mocniejszy nawet od topowego Audi R8 plus.

Większa moc w ABT RS6+ idzie w parze z dodatkowymi elementami nadwozia. Niemiecki tuner wyposażył sportowe kombi w  splitter oraz tylny spojler wykonane z włókna węglowego, podobnie jak i obudowy lusterek bocznych. Samochód ma także dyfuzor wykonany z karbonu. Skrywa on cztery owalne końcówki wydechu. 

Czerwone nadwozie kontrastuje z czarnymi elementami i 22-calowymi błyszczącymi obręczami kół w kolorze antracytu. Po otwarciu drzwi na ziemi wyświetlane jest logo "RS+".

Audi RS6+ Avant od ABT będzie prezentowane na targach w Genewie. Niemiecki tuner już teraz zadeklarował, że specjalna wersja kombi z Ingolstadt powstanie tylko w 50 egzemplarzach. Cena jak na razie nie jest znana.

REKLAMA