Audi RS6 Jona Olssona spalone

Pamiętacie Audi RS6 z niesamowitym body kitem a'la DTM? Niestety, to auto pozostało jedynie wspomnieniem. Skradzione przez uzbrojonych bandytów zostało doszczętnie spalone.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 213 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Audi RS6 już w wersji seryjnej jest szalonym samochodem. 560 KM, napęd na cztery koła i przyspieszenie rzędu 4 sekund do 100 km/h - te wartości mówią same za siebie.

REKLAMA

Ale dla niektórych to mało. Na przykład dla szwedzkiego narciarza, Jona Olssona, który ostro zmodyfikował swoją RS-szóstkę. Kilka miesięcy temu chwalił się świeżo przerobionym Audi. Teraz niestety dotarła do nas smutna wiadomość, związana z tym autem.

Olsson niedawno sprzedał swoje Audi. Nowym właścicielem prawdopodobnie był holenderski kolekcjoner, Douwe Leitner. I to właśnie jemu uzbrojeni po zęby bandyci ukradli RS6 na stacji benzynowej w Amsterdamie. Według doniesień serwisu carscoops.com złodzieje śledzili auto w VW Transporterze i kiedy pojazd zatrzymał się na stacji rozpoczęła się cała akcja.

Bandyci wycelowali broń w kierowcę i pasażera, którzy musieli opuścić pojazd. Kiedy złodzieje przejęli RS6 DTM, odjechali. To był ostatni moment, kiedy widziano auto w całości. Okazuje się, że w popłochu bandyci nie wzięli kluczyka od kierowcy, więc silnik musiał pracować cały czas (późniejszy zapłon bez kluczyka byłby niemożliwy). Być może podczas wielogodzinnej pracy motoru doszło do zapłonu w wyniku czego auto doszczętnie spłonęło. Sprawców na razie nie udało się ująć.

Audi RS6 DTM Jon Olsson

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA