Audi RS6 sedan – do kompletu

Audi RS6 sedan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zadebiutuje na tegorocznym salonie w Paryżu. Pod względem technicznym nie różni się praktycznie od wersji Avant, która na rynku jest od niecałego roku.

Pod maską jest dobrze znany silnik Twin-Turbo V10 o pojemności 5 litrów i mocy 580 KM. Sedanowi udało się nawet wyszarpać 0,1 sekundy w kategorii przyspieszenia od 0 do 100 km/h. Zajmie to równe 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

RS6 sedan ma znakomity stosunek mocy do masy - jeden koń mechaniczny "ciągnie" zaledwie 3,4 kilograma. Moc i moment obrotowy (maksymalnie nawet 650 Nm) przenoszone będą na wszystkie koła poprzez 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów.

Wnętrze pozostało bez zmian, jednak tylna część RS6 wyraźnie nawiązuje do nowego modelu A4. Lampy, tradycyjnie już dla Audi, wykonane zostały w technice LED.

RS6 sedan, w porównaniu do konkurencji w postaci BMW M5 czy Mercedesa 63 AMG, może pochwalić się największą mocą. Czy będzie to wystarczającą zachętą dla klientów okaże się już niebawem. Auto zawita do salonów już w październiku, zaraz po paryskiej premierze.

Źródło: worldcarfans

REKLAMA