Audi RS6 w wersji allroad

Koncern Volkswagen miał przyciąć gamę modelową, a tymczasem trwają prace nad uterenowioną wersją ekstremalnego Audi RS6. Czy taki samochód ma sens?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Grupa Volkswagen zapowiedziała kilka tygodni temu, że w ramach oszczędności wywołanych kryzysem zamierza zrezygnować z niektórych wariantów swoich modeli. Wygląda na to, że sprawa nie dotyczy Audi, które zamierza wprowadzić na rynek model RS6 w wersji allroad.

REKLAMA

Na przyszły rok jest zapowiadane dość mocne odświeżenie gamy modeli ze znaczkiem RS, a władze koncernu zezwoliły na prace nad takim modelem ze względu na to, że większość części jest już dostępna i firma nie poniesie dużo kosztów związanych z rozwojem i badaniami.

Audi RS6 allroad powstaje głównie z myślą o rynku chińskim, ale na pewno pojawi się też w Europie. Producent nie zdradził jeszcze wyglądu nowego modelu, ale łatwo się domyślić, że na błotnikach, progach i podwoziu pojawią się nakładki, zawieszenie zostanie podniesione, a do tego zostanie zaoferowany nowy zestaw felg.

Za zasilanie będzie odpowiadać ta sama jednostka V8 twin-turbo o pojemności czterech litrów, co w standardowej wersji. Auto ma być niewiele droższe od standardowej wersji, która startuje od 539 tys. zł.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA