Audi S4 i S4 Avant – więcej zdjęć!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pod maską auta znajduje się nowy, 3-litrowy silnik TFSI o mocy 333 koni mechanicznych, wytwarzający maksymalny moment obrotowy o wartości 440 Nm. Dzięki niemu do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 5,1 s (Avant "robi setkę" tylko o 0,1 sekundy dłużej).

Standardowo moc i moment przekazywane są na wszystkie koła poprzez 6-biegową skrzynię mechaniczną. Opcjonalnie, S4 dostępne jest z nową skrzynią S-tronic, posiadającą dwa sprzęgła i 7 przełożeń. Gdy jeden bieg jest "zapięty", drugi tylko "czeka" na komendę kierowcy.

Napęd Quattro w normalnych warunkach drogowych przekazuje 40 % mocy na przód i 60 % na tył. Oczywiście, komputer potrafi zmieniać te wartości niemal dowolnie. W zakrętach system wyszukuje wszelkie objawy nad- lub podsterowności i optymalnie kieruje moment obrotowy na koła.

S4 oczywiście nie może wyglądać jak każde inne A4. Auto posiada 18-calowe obręcze aluminiowe i kilka cech charakterystycznych dla rodziny z literką "S". Zmodyfikowany jest przedni grill z oznaczeniem modelu. Z tyłu mamy dwie podwójne końcówki wydechu i delikatny spojler.

Wnętrze wykończone jest w czerni z aluminiowymi elementami. Również w środku jest sporo emblematów przypominających o genach auta i jego sportowych ambicjach. Do dyspozycji pasażerów są sportowe fotele, kierowca obsługuje wielofunkcyjną kierownicę.

Audi S4 trafi do salonów sprzedaży w marcu przyszłego roku.

Źródło: Audi

 

Zobacz również:
REKLAMA