Audi S8 Plus: Droższy, szybszy, bardziej ekskluzywny - Targi Frankfurt 2015

W Ingolstadt już pracują nad nową generacją A8. Mimo to, postanowili wprowadzić na rynek najmocniejszą wersję aktualnej generacji flagowej limuzyny – Audi S8 Plus. 

Inżynierowie z Ingolstadt prowadzą już prace nad nowym wcieleniem konkurenta dla Mercedesa klasy S i świeżutkiego BMW serii 7. Dziwi więc nieco fakt, że Audi jeszcze teraz zdecydowało się na wprowadzenie wzmocnionej S-ósemki. Z drugiej strony, najciekawsze wersje oznaczone logiem „RS” często przecież pojawiają się pod koniec życia danej generacji modelu.

REKLAMA

Do tej pory jeśli chciałeś przemieszczać się w luksusie oferowanym przez wielką limuzynę, mieć cztery pierścienie na masce i być szybszym niż wszystkie otaczające Cię auta, wybór był prosty – Audi S8. Od teraz możesz być jeszcze szybszy, Audi wprowadza do oferty wariant S8 Plus – poza 610-konnym R8, jest to najmocniejsze auto w ofercie producenta, a także wśród limuzyn tej klasy.

Największe i najciekawsze zmiany zaszły pod długą maską limuzyny. 4-litrowe V8, które z powodzeniem napędza też RS6 i RS7, podkręcone zostało tutaj do oszałamiającej mocy 605 KM i 750 Nm! Wzrost mocy względem „zwykłego” S8 jest więc znaczny – 85 KM. Osiągi, jakimi może pochwalić się S8 Plus, to absolutna superklasa. Pierwsze 100 km/h pojawi się na prędkościomierzu już po 3,8 s, a kierowca przestanie być wgniatany w fotel dopiero kiedy auto osiągnie prędkość 305 km/h.

Designerzy lekko podrasowali również wygląd limuzyny, by w odpowiedni sposób odróżniała się od innych S-ósemek. Pierwsze w oczy rzucają się zupełnie nowe, zaprojektowane specjalnie dla tej wersji, 21-calowe felgi. Ciekawym „smaczkiem” są również czarne i karbonowe akcenty kontrastujące z półmatowym, srebrnym nadwoziem. Połyskujące lusterka, listwa okalająca linię okien, czarny, agresywny grill, subtelna lotka na klapie bagażnika – to wszystko ucieszy oko lubiących sportowe detale.

Audi S8 Plus ma trafić do salonów pod koniec listopada z astronomiczną ceną ponad 600 tys. zł. Mamy nadzieję, że jeden testowy egzemplarz się dla nas znajdzie. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA