REKLAMA

Audi SQ2 – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu swoją premierę świętuje rasowe Audi SQ2.

Audi SQ2 - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Audi SQ2 - Paryż 2018

Audi SQ2 jest czymś w rodzaju hot hatcha z powiększonym prześwitem. W czasach, kiedy wszystko, co ma trochę plastiku na nadkolach i podniesione nadwozie sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, taki krok wcale nie dziwi.

Choć Audi Q2 u nas nie sprzedaje się specjalnie dobrze, to na zachodzie Europy model został doceniony przez klientów. Rasowa wersja SQ2 z pewnością znajdzie dużą rzeszę fanów. Zwłaszcza że korzysta ze sprawdzonych rozwiązań.

REKLAMA

Audi SQ2 - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Audi SQ2 - Paryż 2018

Pod maską Audi SQ2 pracuje mocna jednostka, znana z Audi S3. Chodzi o dwulitrowy silnik, który generuje 300 koni mechanicznych i 400 niutonometrów. W połączeniu z napędem Quattro i szybką przekładnią S Tronic o siedmiu biegach, można spodziewać się co najmniej dobrych osiągów.

I rzeczywiście, Audi SQ2 rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy – raptem o dwie dziesiąte wolniej, niż model S3. Maksymalna prędkość została ograniczona do 250 km/h.

REKLAMA

Audi SQ2 różni się od cywilnej wersji kilkoma stylistycznymi detalami, bardziej agresywnie wyglądającymi zderzakami czy innym wzorem obręczy kół. Jak na usportowione auto przystało, ma też nieco mniejszy prześwit i jeździ o 2 cm bliżej drogi.

W kabinie z kolei znajdziemy sportowe fotele z lepszym trzymaniem bocznym, sportowe fotele i kierownicę. Wisienką na torcie są jasnoczerwone detale, a w oczy rzuca się duży ekran systemu informacyjno-rozrywkowego i opcjonalny wirtualny kokpit.

Czekamy na debiut Audi SQ2 w salonach. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA