[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Audi SQ7 TDI - drogi, wielki i szybki

Audi SQ7 zadebiutował w trakcie trwających targów w Genewie, ale nie był tam zaprezentowany. Dziwny zabieg, ale być może Audi potrzebowało czasu, żeby przygotować dobrze nowy model. Zobacz najmocniejszego SUV-a z dieslem na rynku.

Audi SQ7 wyróżnia się nieco agresywniejszym wyglądem. To dzięki chromowanym listwom w zderzaku oraz progach. Z tyłu mamy chromowaną dokładkę, pod której kryją się cztery końcówki układu wydechowego. Efektu dopełniają seryjne 20-calowe felgi z oponami 285/45 R20, a w opcji są dostępne nawet o średnicy 22 cali.

Sercem nowego Audi SQ7 jest na nowo opracowany 4-litrowy silnik TDI z innowacyjnym, elektronicznym kompresorem EPC. Dzięki temu wyeliminowano zjawisko turbodziury. Oprócz tego, pracują jeszcze dwie konwencjonalne turbosprężarki. Łączna moc tego nowoczesnego agregatu to 435 KM i aż 900 Nm momentu obrotowego. Jeszcze bardziej imponuje zakres działania potężnej siły, moment jest już dostępny od 1000 obr/min! Taka moc rozpędza mamuta do setki w czasie 4,8 s. Prędkość ograniczono do 250 km/h. W nowej jednostce V8 udało się uzyskać spalanie na poziomie silnika sześciocylindrowego. SQ7 średnio ma zużywać 7,4 l/100 km.

REKLAMA

Inżynierowie musieli przekalibrować pracę 8-biegowej przekładni S-tronic, aby zmieniała biegi szybciej. Skrzynia przekazuje moc na cztery koła za pomocą samoblokującego się dyferencjału.

Opcjonalnie będzie dostępny pakiet driving dynamics package zawierający sportowy dyferencjał, elektromechaniczna aktywna stabilizacja wychylania się pojazdu w zakrętach, czy system czterech kół skrętnych.

Audi SQ7 w Niemczech kosztuje 89,900 euro. I to w podstawie, po dodaniu opcji może okazać się, że kwota sporo wzrośnie. Np. w przypadku benzynowej odmiany Q7 z silnikiem 3.0 TFSI okazało się, że ceny wszystkich dodatków przekraczają cenę auta podstawowego! SQ7 do salonów trafi wiosną.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 319 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij