Audi SQ7 od JE Design - mocniejszy od najmocniejszego

Znane studio projektowe zaprezentowało nowe Audi SQ7 po mocnych przeróbkach. Oprócz sportowych akcentów stylistycznych, znalazło się też "kilka" dodatkowych koni mechanicznych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 319 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsza generacja Audi Q7 była bardzo lubiana przez tunerów, więc nowa odmiana będzie też źródłem inspiracji dla firm projektowych. Jedną z nich jest JE Design, która przygotowała jeszcze ciepłe SQ7 TDI.

Audi okrzyknęło to auto najmocniejszym, oferowanym SUV-em z silnikiem Diesla na rynku. Otóż prezentowane auto jest jeszcze mocniejsze. Potrójnie doładowany diesel produkuje tutaj aż 522 KM. Nie ma słowa o wartościach momentu obrotowego, ale zapewne są one większe od seryjnych 900 Nm. Podobnie osiągi (4,8 s do 100 km/h oraz maks. 250 km/h) zostały poprawione, jednak dokładne liczby nie są znane.

W kwestii stylistyki zmieniło się sporo. Przedni zderzak otrzymał masywną dokładkę z aluminiowym panelem, teoretycznie chroniącym silnik (naszym zdaniem ma tylko ładnie wyglądać). "Napompowano" także nadkola oraz progi. Motyw aluminiowej listwy widać także z tyłu, gdzie dodatkowo zamontowano cztery końcówki układu wydechowego. Na tylnej klapie pojawił się dyskretny spoiler, a w bocznej części tylnego zderzaka znalazły się niewielkie wloty powietrza. Efektu dopełniają warte ponad 7500 euro 22-calowe felgi z oponami 295/30 R22.

Przypomnijmy, że tuner przygotował niedawno Leona ST Cuprę w mocno poszerzonym nadwoziu. W SQ7 widać, że motyw "Wide body" jest lubiany przez JE Design. Już seryjny wygląd tego auta budzi respekt, ale przerobiony SUV wygląda jak mały czołg. Nieznana jest cena przeróbki, ale biorąc pod uwagę cenę felg, cały pakiet może kosztować tyle, co np. nowe Renault Megane.

Zobacz także:
REKLAMA