Audi SQ7 w przygotowaniu

Gama SUV-ów Audi nabierze więcej życia. Największy przedstawiciel tego gatunku dostanie literkę „S”. Audi SQ7 przechodzi już przedprodukcyjne testy. 

fot. topspeed.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 312 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi RS Q3 i SQ5 stanowią dziś najciekawsze propozycje z całej gamy SUV-ów tego producenta. Praktyczność większego nadwozia i prestiż siedzenia wyżej nad ziemią w sportowym „wdzianku” bardzo do nas przemawia. Do tego żwawego duetu niebawem dołączyć ma kolejna propozycja – SQ7. Czy przy swoich braciach będzie niczym słoń w składzie porcelany?

REKLAMA

Patrząc na jego rozmiary można go o to posądzić. Kiedy jednak uzmysłowimy sobie, że po kuracji odchudzającej nowe Q7 zgubiło 300 kilogramów względem starego modelu, musimy oddać mu honor. Nieco szacunku należy mu się też przez wzgląd na jego jednostkę napędową. W przyłapanym egzemplarzu prawdopodobnie pracuje, znany z prototypowego RS5 TDI Concept, 3-litrowy diesel V6. Generująca 385 KM i 750 Nm jednostka zawdzięcza swoje parametry zastosowanym po raz pierwszy w samochodzie Audi elektrycznym turbosprężarkom. Ich zastosowanie ma na celu całkowite zażegnanie problemu turbodziury. Elektryczny silniczek odpowiedzialny jest za natychmiastowe wprawienie turbosprężarki w ruch, co nie zawsze dzieje się tak szybko, kiedy tą samą pracę wykonać mają gazy wylotowe.

Co wyróżnia przedprodukcyjną SQ-siódemkę? Na zdjęciach zaobserwować można cztery końcówki wydechu, przeprojektowany przedni zderzak, ceramiczne hamulce oraz emblemat „SQ7” na tarczach wskaźników, co nie pozostawia wątpliwości z czym mamy do czynienia. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA