Audi Sport Customer Racing 428 razy na podium

Wszystkie zespoły serii wyścigowych jeżdżące Audi, w 2017 roku wystartowały w 527 wyścigach, 428 razy znalazły się na podium, zwyciężając 157 razy.

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing
Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Nigdy wcześniej klienci Audi Sport Customer Racing nie osiągnęli tylu sukcesów na całym świecie, co w sezonie 2017. Tytuły i wygrane zdobywane przez Audi R8 LMS pierwszej i drugiej generacji oraz przez debiutujące na torze Audi RS 3 LMS sprawiły, że Audi Sport jest teraz jedną z czołowych marek zapewniających samochody wyścigowe zewnętrznym klientom.

REKLAMA

Wszystkie zespoły jeżdżące Audi, od stycznia do grudnia włącznie, wystartowały w 527 wyścigach, 428 razy znalazły się na podium i 157 razy świętowały wejście na najwyższy jego stopień.

REKLAMA

REKLAMA

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing
Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

- W ostatnim sezonie, kierowcy zasiadający za sterami Audi R8 LMS zajmowali czołowe miejsca w wyścigach w Australii, w European Blancpain GT Series Sprint Cup, w Chinach, w Niemczech, w Intercontinental GT Challenge oraz w Nowej Zelandii i w Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo zdobyli dwa tytuły w wyścigach górskich GT3 – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport Customer Racing.

- Natomiast zawodnicy jeżdżący Audi RS 3 LMS po raz pierwszy triumfowali w Rosji i w Ameryce. Klienci Audi zgromadzili również  - oprócz tytułów w klasyfikacjach generalnych kierowców - dziesięć innych nagród, od zwycięstw w klasyfikacji zespołowej, po trofea przyznawane najlepszym producentom i najlepszym debiutantom - podsumował Reinke.

REKLAMA

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing
Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Równie imponujące są osiągnięcia klientów Audi Sport w wyścigach długodystansowych. Trzy zespoły wspierane po raz pierwszy przez Audi Sport wygrały trzy ważne, długodystansowe imprezy. Audi Sport Team Land rozdawał karty w Nürburgring 24h, Audi Sport Team Saintéloc wygrał na tym samym dystansie w Spa, a Audi Sport Team Magnus zwyciężył w debiutującym w światowym kalendarzu imprez wyścigu California 8 Hours.

Team Car Collection Motorsport zameldował się na najwyższym podium w 12 godzinnym wyścigu na torze Imola, a Flying Lizard Motorsports triumfował w Thunderhill 25 Hours. Audi zwyciężało też w klasyfikacjach łącznych imprez na Nürburgring, w Spa i na Thunderhill oraz w wyścigu Petit Le Mans w USA, gdzie Team Montaplast by Land-Motorsport wygrał w swej klasie.

REKLAMA

REKLAMA

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing
Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Poza Audi R8 LMS, swe kwalifikacje do długodystansowych wyścigów torowych zademonstrowało też Audi RS3 LMS. Jeżdżący tymi samochodami Team Cadspeed Racing with Atech zwyciężył w wyścigu 24h w Dubaju, a Bonk Motorsport okazał się niepokonany w wyścigu 12 h w Mugello. W końcu również serie wyścigowe sygnowane przez Audi dostarczyły wielu emocji: Alessio Picariello został mistrzem azjatyckiej serii Audi R8 LMS Cup, a Philip Ellis serii Audi Sport TT Cup w Niemczech.

W tym roku, swą premierę świętowało Audi R8 LMS GT4. Dla zewnętrznych klientów będzie ono dostępne począwszy od sezonu 2018. W swych pierwszych, testowych jeszcze zmaganiach, ten bazujący na produkcyjnej wersji Audi R8 sportowy samochód zwyciężył w jednym wyścigu, a w kolejnym zajął miejsce trzecie, przyczyniając się w ten sposób do osiągnięcia rekordu przez Audi Sport Customer Racing.

REKLAMA