Audi Sport – kolejne modele RS w drodze

Dział zajmujący się sportowymi i wyścigowymi modelami Audi, przemianowany ostatnio na Audi Sport, planuje wdrożyć do sprzedaży kolejne usportowione modele.

Audi RS family
Audi RS - fot. Driving Experience
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi Sport jest tym samym, czym Mercedes-AMG czy BMW M, ale do tej pory dział ten nazywał się Audi Quattro. Dywizja zajmująca się przygotowywaniem samochodów Audi do sportu, ale także projektowaniem sportowych modeli swoje najnowsze dzieło, czyli model RS 5 Coupe, pokazała na salonie samochodowym w Genewie. Tam też w rozmowie z magazynem Car and Driver padło kilka ciekawych sugestii.

Podczas rozmowy z dziennikarzami szef Audi Sport, czyli Stefan Winkelmann, zdradził że w najbliższym czasie sukcesywnie do gamy modeli będą dołączały kolejne modele – sześć nowych samochodów ma się ukazać przed końcem 2018 roku. W planie było wprowadzenie ośmiu samochodów, ale poznaliśmy już dwa z nich, czyli Audi RS 5 Coupe oraz pokazane na salonie w Paryżu — Audi RS 3 Sedan.

Pozostało, więc sześć modeli — niektóre z nich będą nowymi wersjami znanych aut, ale pojawią sie także całkowicie nowe projekty. Nietrudno zgadnąć, że chodzi tutaj m.in. o nową generacją Audi RS 4. To samochód, który testowany jest już na Nurburgringu i drogach publicznych od wielu miesięcy. Pod maską znajdziemy zapewne ten sam co w RS 5 silnik V6 biturbo o mocy 450 KM. Nadwozie? Jedynie kombi, czyli wersja Avant. 

REKLAMA
Salon Samochodowy w Genewie 2017 (wideo)
Pięć modeli Audi RS na torze w Miedzianej Górze
Audi RS 5 Genewa 2017
Audi RS 5 Genewa 2017
 
Audi RS family
Audi RS
   

Kolejnymi modelami będą RS 5 Cabrio oraz po raz pierwszy w historii, model RS 5 Sportback, czyli w pięciodrzwiowym nadwoziu. Z pewnością zostanie rozwinięta także gama samochodów RS Q, czyli usportowionych SUV-ów. Do tej pory takie oznaczenia miało jedynie RS Q3 i właśnie kolejna generacja tego auta powinna pojawić się wkrótce. Nowością będzie za to RS Q5, które do tej pory występowało jedynie w słabszej odmianie SQ5.

Niewykluczone, że do 2017 roku poznamy także nowe Audi RS 7 (nowe A7 pojawi się niedługo) oraz model RS stworzony z dużego usportowionego SUVa, którego zapowiadał pokazany w Genewie koncepcyjny model Q8 Concept. 

Co ciekawe Audi chyba pozazdrościło Mercedesowi-AMG hipersamochodu i planuje w przyszłości wdrożyć taki model do sprzedaży — niewykluczone że będzie miał on napęd hybrydowy lub elektryczny. 

REKLAMA