Audi TT RS-R - tuning w najlepszym stylu

Audi TT RS-R Coupe pojawiło się na salonie w Genewie. Teraz dołącza do niego wersja Roadster. Co potrafi TT po wizycie w warsztacie firmy ABT?

Audi TT RS-R ABT
Audi TT RS-R ABT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O firmie ABT słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją, a już na pewno fani profesjonalnego tuningu. Założona w 1896 roku przez Johanna Abta firma, ma na swoim koncie w większości auta Grupy Volkswagena - od Skody Citigo(!) aż po Audi R8.

REKLAMA

Ich nowe dziecko nazywa się TT RS-R i jest mu całkiem blisko do Audi R8 Spyder V10 Plus. A to oznacza, że wykonano kawał dobrej roboty.

Limitowana do 50 egzemplarzy wersja TT RS-R pojawiła się na stoisku firmy ABT na niedawnym salonie samochodowym w Genewie. Teraz przyszła kolej na drugą serię liczącą 50 egzemplarzy - tym razem w wersji bez dachu.

Do napędu Audi TT RS-R Roadster służy mocno zmodyfikowany pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra, który z pomocą turbodoładowania wyciska teraz 500 KM mocy maksymalnej. W stosunku do modelu TT RS wzrósł też maksymalny moment obrotowy, teraz sięgający aż 570 Nm.

REKLAMA

REKLAMA

Audi TT RS-R ABT
Audi TT RS-R ABT

Jak nietrudno się domyślić, Audi TT RS-R Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w bardzo krótkim czasie. A dokładnie w zaledwie 3,4 sekundy. To zaledwie o jedną dziesiątą sekundy wolniej niż potężne Audi R8 V10 Spyder Plus. Prędkość maksymalna? Tej informacji nie podano, ale 300 km/h nie będzie żadnym problemem.

REKLAMA

Audi TT RS-R ABT
Audi TT RS-R ABT

Poza zmianami w silniku, inżynierowie ABT opracowali szeroki zakres modyfikacji nadwozia. Drapieżny pakiet aerodynamiczny nadaje "tetetce" agresywnego wyglądu. Nie żałowano włókna węglowego, a liczne spoilery służą poprawie prowadzenia przy dużych prędkościach.

Efektu dopełniają błyszczące 20-calowe felgi z lekkich stopów oraz układ wydechowy z poczwórną końcówką.

REKLAMA

REKLAMA

Audi TT RS-R ABT
Audi TT RS-R ABT

Co do cen, te nie zostały oficjalnie podane. Przedstawiciele ABT twierdzą jednak, że pakiet zmian może zostać zastosowany do seryjnego Audi TT RS obecnej generacji. Jeśli macie więc trochę grosza na boku, a w garażu stoi TT RS, które wydaje wam się nieco za słabe - wykonajcie jeden telefon...

REKLAMA