Audi TT RS i RS 3 z nowym silnikiem

Nowy silnik turbo o pojemności 2,5-litra trafi do odświeżonego Audi RS 3. W tym modelu motor może dostarczyć nawet 400 KM.

Audi TT RS
Audi TT RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W zeszłym tygodniu Audi zaprezentowało modele A3 i S3 po faceliftingu. Dopiero w przyszłym roku ma zadebiutować na rynku nowe Audi RS 3 również w nadwoziu sedan. Serwis Car & Driver powołując się na swoje, bardzo wiarygodne źródło w Ingolstad zapowiada, że ten model dostanie nowy silnik turbo o pojemności 2,5 litrów, czyli takiej samej, jak w obecnej generacji RS 3 Sportback.

REKLAMA

Zanim silnik trafi do RS 3, zadebiutuje w nowej wersji Audi TT z dopiskiem RS. To samo źródło w Ingolstad mówi, że premiera auta będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych Auto China, które to wystartują 25 kwietnia w Pekinie. Co więcej, silnik o którym mowa będzie całkowicie nową jednostką, opracowaną i zbudowaną od "białej kartki". Taki ruch pozwala Audi wciąż oferować emocjonujący produkt i zarazem sprostać wyśrubowanym normom spalania.

Za kilka tygodni na rynku Volkswagen ma zaprezentować produkcyjną wersję Golfa R 400. Cechą charakterystyczną tego modelu będzie oczywiście moc silnika równa 400 KM, a może nawet o 420 KM. W koncepcyjnym model zastosowano wzmocnioną jednostkę 2,0 turbo. Ale już mówi się, że do R 400 trafi 2,5 litrowa jednostka z RS 3 Sportback. Wszystko zaczyna się układać w jedną całość.

Naszym zdaniem nowy silnik trafi do trzech samochodów - Audi TT RS, RS 3 oraz Golfa R 400. Pytanie tylko jaką moc dostarczać będzie w poszczególnych modelach? 400 KM w Golfie R 400 jest bezdyskusyjne. Poprzednie TT RS gwarantowało kierowcy moc 340 KM, zaś obecne RS 3 Sportback zapewnia 367 KM. Obstawialibyśmy, że moc "tetetki" podniesiona zostanie do 400 KM, a w danych technicznych przyszłorocznego RS powinniśmy zobaczyć ok. 420 KM. W ciągu miesiąca okaże się, czy choć cześć naszych szacunków jest trafna. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA