REKLAMA

Audi TT RS już po face liftingu

Pół roku po odświeżeniu Audi TT i TT S przyszedł czas na topową wersję. Oto nowe Audi TT RS.

Audi TT RS face lifting 2019 Materiały prasowe
Audi TT RS face lifting

W połowie 2018 roku pisaliśmy o kuracji odświeżającej, jaką przeszły modele Audi TT oraz jest usportowiona wersja TT S. Dziś poznaliśmy efekty face liftingu najbardziej rasowej, seryjnej odmiany „tetetki” - modelu TT RS.

Audi TT RS - stylistyka

Podobnie jak w przypadku podstawowego Audi TT, przeprojektowano kilka elementów, w tym grill, zderzaki, większe boczne wloty powietrza czy umieszczony na stałe spoiler. Ten ostatni element zyskał teraz dodakowe „winglety”, czyli pionowe boczne skrzydełka.

Trzeba przyznać, że o ile w przypadku Audi TT RS Coupe to skrzydło prezentuje się dobrze, tak w otwartej wersji modelu, ze złożonym dachem, spoiler wygląda dość osobliwie i nie pasuje do całości. Jest on jednak ważnym elementem wpływającym na stabilność samochodu przy dużych prędkościach.

Audi TT RS face lifting 2019Materiały prasowe
Audi TT RS face lifting

Odświeżone Audi TT RS ma teraz w standardzie LED-owe reflektory, a opcjonalnie zamówić można reflektory matrycowe. Również opcjonalne światła cofania w technice Matrix OLED świecą mocno i mają duży zasięg, a po uruchomieniu silnika światła te dają spektakularny pokaz.

Nowe Audi TT RS dostępne będzie w ośmiu kolorach nadwozia, w tym w zarezerwowanym dla RS-ów zielonym kolorze Kyalami oraz nowych: pomarańczowym Pulse i niebieskim Turbo. Dostępne na życzenie pakiety stylistyczne podkreślają wygląd przedniego i tylnego spojlera, nadając mu barwę matowego aluminium lub błyszczącej czerni.

REKLAMA

Audi TT RS face lifting 2019 Materiały prasowe
Audi TT RS face lifting

Audi TT RS – silnik

Bez zmian pod maską. Pracuje tam wciąż ten sam pięciocylindrowy motor o pojemności 2,5 litra, generujący maksymalną moc 400 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 480 niutonometrów. W przypadku Coupé, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,7 sekundy. Towarzyszy temu rasowe brzmienie silnika, dobywające się z pięciu cylindrów uruchamianych w kolejności 1-2-4-5-3.

Moc pięciocylindrowej jednostki napędowej płynie do stałego napędu na cztery koła quattro za pośrednictwem siedmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów S tronic. Napęd quattro przy pomocy wielopłytkowego sprzęgła dystrybuuje moc na koła w zależności od bieżącego zapotrzebowania, a selektywny rozkład momentów napędowych rozdziela moc między kołami.

Zobacz także: Audi A1 już w salonach. Znamy cenę

REKLAMA

Audi TT RS face lifting 2019 Materiały prasowe
Audi TT RS face lifting

Audi TT RS – wnętrze

Sportowe fotele RS pokryte Alcantarą i romboidalnymi przeszyciami, opcjonalnie mogą być pokryte skórą Fine Nappa, a przeszycia mogą mieć wzór plastra miodu. Dodatkowo logotypy RS na oparciach foteli, na kierownicy, na tapicerce drzwi i na gałce zmiany biegów, podkreślają sportowy charakter czteromiejscowego coupé.

Specjalny, dodatkowy ekran RS standardowego, wirtualnego kokpitu – Audi virtual cockpit o przekątnej ekranu 12,3 cala, wyświetla informacje dotyczące ciśnienia w oponach, momentu obrotowego i sił przeciążenia. Na skórzanej kierownicy RS sport z manetkami zmiany biegów, oprócz przycisków wielofunkcyjnych znajdziemy też dwa inne przyciski: jeden do uruchamiania i wyłączania pojazdu, a drugi obsługujący system Audi drive select.

Nowy pakiet stylistyczny RS dodaje czerwonych lub niebieskich akcentów na wywietrznikach, na pasach bezpieczeństwa i na matach podłogowych, na których widnieje też logo RS. Poszerzony pakiet stylistyczny RS oferuje dodatkowo kontrastowe elementy stylistyczne na fotelach i na konsoli środkowej.

REKLAMA

Audi TT RS face lifting 2019 Materiały prasowe
Audi TT RS face lifting

Audi TT RS - system infotainment

Wśród opcji wyposażenia znaleźć można m.in. system nawigacji MMI navigation plus z ekranem MMI touch, wyszukiwaniem tekstowym i systemem komend głosowych. Dodatkowo również zamówić można hotspot Wi-Fi oraz moduł internetowy Audi connect.

Audi smartphone interface łączy samochód ze smartfonem kierowcy i pozwala na przesyłanie zawartości smartfona przez USB, wprost do Audi virtual cockpit. System muzyczny Bang & Olufsen o mocy 680 watt pozwala natomiast cieszyć się doskonałym dźwiękiem wewnątrz samochodu.

Nowe Audi TT RS Coupé w salonach dealerskich czterech pierścieni pojawi się wiosną. Oficjalna premiera zaplanowana jest natomiast na salon samochodowy w Genewie.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA