Audi TT-RS – szybsze niż RS6!

Audi TT-RS Avus Performance
Audi TT-RS Avus Performance
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

TT-RS to dla Audi model wyjątkowy. Wraz z nim ta niemiecka marka powróciła do produkcji turbodoładowanych silników pięciocylindrowych. Już seryjne auto jest bardzo szybkie. Dysponując mocą 340 koni mechanicznych i maksymalnym momentem obrotowym o wartości 450 Nm, jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie 4,6 sekundy oraz pomknąć z ograniczoną elektronicznie prędkością 250 km/h.

By jeszcze dodać TT-RS animuszu, Avus Performance przygotował dla niego szereg zmian. W prezentowanym modelu w oczy rzucają się przede wszystkim czarny matowy kolor oraz 20-calowe felgi aluminiowe Sportec Mono z oponami Hankook S1 Evo o rozmiarze 255/30. Zawieszenie typu Magnetic Ride otrzymało zmieniony setup, dzięki czemu lepiej radzi sobie i na dziurawych drogach i na torze.

Ale najważniejsz na deser. Dzięki modyfikacjom układu wydechowego, komputera sterującego pracą jednostki napędowej oraz turbosprężarki, to, co pracuje pod maską TT-RS rozwija moc 460 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy 640 Nm.

Osiągi zdecydowanie wzrosły. Teraz Audi pierwszą setkę robi w czasie jedynych 3,8 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 310 km/h, co oznacza, że jest szybsze na przykład od seryjnego Audi RS6.

Robi wrażenie?

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA