Audi TT S line competition - nowa edycja specjalna

Audi TT S line competition jest dostępne zarówno w nadwoziu coupe jak i wariancie z odkrytym dachem, czyli TT Roadster. W ofercie przygotowano tylko jeden silnik, o mocy sporo przekraczającej 200 KM. 

Audi TT i TT Roadster S line competition

Wariant S line competition poznamy po osłonie chłodnicy, obudowach lusterek i dyfuzorze w kolorze błyszczącej czerni. Na tylnej klapie montowany jest regulowany spojler, który również otrzymał błyszczący odcień czerni, podobnie jak końcówki układu wydechowego.

REKLAMA

Dla wersji TT S line competition przygotowano 19-calowe, pięcioramienne, czarne obręcze kół z oponami o rozmiarze 245/35. Skrywają one czerwone zaciski hamulców. Edycję TT S można zamówić w następujących kolorach: biały Gletscher, szary Nano, czerwony Tango lub błękitny Ara (nowy dla serii TT). Dla TT Roadster S line competition przygotowano czarny dach.

Audi TT i TT Roadster S line competition

W kabinie znajdziemy sportowe fotele S line w standardzie z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego. Poza tym kabina wyróżnia się wielofunkcyjną kierownicą spłaszczoną u dołu z logo S line. W edycji specjalnej standardowy ekran Audi virtual cockpit ma dodatkowy widok (oprócz klasycznego i progresywnego) sportowy z centralnym obrotomierzem z wyświetlaczem prędkości. Kabinę wykończono skórą i alcantarą, a opcjonalnie można zamówić tapicerkę ze skóry Feinnappa. Wnętrze uatrakcyjnia szare przeszycie oraz elementy wykonane z szczotkowanego aluminium.

Audi TT S line competition można zamówić z silnikiem 2.0 TFSI o mocy 230 KM. Siła napędowa jest kierowana na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni mechanicznej lub opcjonalnej automatycznej S tronic. Na liście opcjonalnego wyposażenia jest również napęd przekazywany na cztery koła (quattro). Audi TT w wersji S line ma również obniżone o 10 mm zawieszenie oraz samochód seryjnie jest wyposażony w Audio drive, który pozwala zmienić charakterystykę układu napędowego. Kierowca może wybrać jeden z 5 trybów jazdy - auto, comfort, dynamic, efficiency oraz indywidual. 

Cena wersji S line competition nie jest na razie znana, ale powinniśmy ją poznać po targach Paryż Motor Show. Te rozpoczną się już za tydzień. Audi TT S line competition to wariant pomiędzy zwykłym TT, a wersją TT S. W salonach Audi można już zamawiać najmocniejsze, 400-konne Audi TT RS, które kosztuje od 318 300 złotych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA