Audi TT clubsport – gratka dla kolekcjonerów

Audi TT clubsport
Audi TT clubsport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To typowy roadster - pozbawiony całkowicie dachu, szybki i bardzo dynamiczny. TT clubsport pod maską ma 300-konną odmianą znanego 2-litrowego, turbodoładowanego silnika TFSI.

Aby auto jak najlepiej trzymało się drogi, konstruktorzy Audi poszerzyli o 66 mm jego rozstaw kół i zastosowali ogromne 19-caloweg koła z oponami o rozmiarze 255/35. Napęd przenoszony jest na obie osie, a moment obrotowy płynący z silnika przechodzi przez ultraszybką, dwusprzęgłową skrzynię S tronic.

W clubsporcie zastosowano także porządny układ hamulcowy, pochodzący prosto z najmocniejszego seryjnego modelu TT o nazwie TTS. Z przodu auto ma 340-milimetrowe tarcze hamulcowe, a z tyłu - 310-milimetrowe.

Auto prezentuje się znakomicie i na pewno jest bardzo szybkie. Wystarczy wspomnieć, że odmiana TTS tego samochodu, mając 272-konny silnik pod maską, pierwszą setkę osiąga w czasie poniżej 6 sekund. Clubsportowi ta ewolucja zajmuje mniej czasu. Ile? Audi nie podaje.

Podobnie jak bliższych informacji dotyczących ewentualnej produkcji i ceny tego auta. Ale nawet jeśli Niemcy zdecydują się na stworzenie krótkiej serii, TT clubsport tani nie będzie!

Jak zresztą każda gratka dla kolekcjonerów!

Źródło: Audi

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA