Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Audi TT clubsport – gratka dla kolekcjonerów

Audi TT clubsport Audi TT clubsport

To typowy roadster - pozbawiony całkowicie dachu, szybki i bardzo dynamiczny. TT clubsport pod maską ma 300-konną odmianą znanego 2-litrowego, turbodoładowanego silnika TFSI.

Aby auto jak najlepiej trzymało się drogi, konstruktorzy Audi poszerzyli o 66 mm jego rozstaw kół i zastosowali ogromne 19-caloweg koła z oponami o rozmiarze 255/35. Napęd przenoszony jest na obie osie, a moment obrotowy płynący z silnika przechodzi przez ultraszybką, dwusprzęgłową skrzynię S tronic.

W clubsporcie zastosowano także porządny układ hamulcowy, pochodzący prosto z najmocniejszego seryjnego modelu TT o nazwie TTS. Z przodu auto ma 340-milimetrowe tarcze hamulcowe, a z tyłu - 310-milimetrowe.

Auto prezentuje się znakomicie i na pewno jest bardzo szybkie. Wystarczy wspomnieć, że odmiana TTS tego samochodu, mając 272-konny silnik pod maską, pierwszą setkę osiąga w czasie poniżej 6 sekund. Clubsportowi ta ewolucja zajmuje mniej czasu. Ile? Audi nie podaje.

Podobnie jak bliższych informacji dotyczących ewentualnej produkcji i ceny tego auta. Ale nawet jeśli Niemcy zdecydują się na stworzenie krótkiej serii, TT clubsport tani nie będzie!

Jak zresztą każda gratka dla kolekcjonerów!

Źródło: Audi

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 146 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij