REKLAMA

Audi e-tron GT Concept – premiera

Na salonie samochodowym w Los Angeles uwagę przyciąga najpiękniejsze Audi ostatnich lat – e-tron GT Concept.

Audi e-tron GT Concept Materiały prasowe
Audi e-tron GT Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Obok tego samochodu nie da się przejść obojętnie. Jest to bodaj najbardziej rasowe Audi ostatnich lat. A na pewno jedno z najbardziej. Audi e-tron GT Concept jest zapowiedzią modelu, który do sprzedaży wejdzie za dwa lata. Ale moim zdaniem – i zdaniem większości opinii publicznej – w takiej formie mógłby trafić do salonów nawet teraz.

Wymiarami zewnętrznymi samochód dorównuje Audi A7 Sportbackowi, ale pod względem designu oba auta dzieli przepaść. E-tron GT Concept jest agresywny i gotowy, by rzucić się rywalom do gardła. A jeśli o rywalach mowa, to na rynku konkurować ma z osamotnioną liderką – Teslą Model S.

Zobacz także: Audi Q8 od ABT - pierwszy tuning SUV-a

Jeśli chodzi o napęd samochodu, nad nim pracowali inżynierowie Audi Sport i Porsche. Już samo to oznacza, że będziemy mieli do czynienia z potężną i perfekcyjną maszyną. Podzespoły, w tym płyta podłogowa, e-tron GT Concept współdzieli z Porsche Taycanem.

REKLAMA

REKLAMA

Audi e-tron GT Concept Materiały prasowe
Audi e-tron GT Concept

Moc napędu elektrycznego sięga 434 kilowatów, co przekłada się na 590 koni mechanicznych. Dodając do tego wysoki moment obrotowy, dostępny w każdej chwili, dostaniemy przepis na superszybkie Gran Turismo. Dość powiedzieć, że około 600-konny Porsche Taycan na sprint do „setki” potrzebuje zaledwie 3,5 sekundy, a 200 km/h osiąga w zaledwie 12 sekund od startu.

Nie mamy jeszcze potwierdzenia, jeśli chodzi o zasięg, ale mówi się o 500 kilometrach na jednym pełnym ładowaniu. Podobnie jak w bliźniaczym Porsche zresztą.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - kiedy?

Rzućmy jeszcze okiem na zdjęcie kabiny. Tutaj też w zasadzie mamy do czynienia z czymś dokładnie pomiędzy futurystycznym modelem koncepcyjnym, a wersją, która może już dziś trafić na taśmy montażowe. Jest nowocześnie i przejrzyście, a do tego po prostu elegancko.

REKLAMA

Audi e-tron GT Concept Materiały prasowe
Audi e-tron GT Concept

Dwa duże ekrany przekazują wszystkie najważniejsze informacje. Dźwignia zmiany biegów została zredukowana do przycisków na konsoli środkowej, natomiast kierownica ma niespotykany kształt, bliski sześciokątowi.

Pozostaje nam czekać na prezentację wersji produkcyjnej, która – jak dowiadujemy się z przecieków – ma się minimalnie różnić od prezentowanego konceptu. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się dopiero w 2020 roku. Miejmy nadzieję, że będzie warto.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA