REKLAMA

Audi e-tron GT nadchodzi. Tak brzmi sportowe auto elektryczne

Audi e-tron GT jest siostrzanym modelem Porsche Taycana, a to zwiastuje mocny elektryczny napęd i sportowe prowadzenie. Producent pokazał kilka zdjęć, ale też ujawnił, jak brzmieć będzie takie elektryczne Gran Turismo.

Audi e-tron GT fot. materiały prasowe
Audi e-tron GT

Audi e-tron GT to długo zapowiadany model. Po raz pierwszy widzieliśmy go już dwa i pół roku temu, na salonie samochodowym w Genewie, gdzie prezentowany był w wersji prototypowej. Teraz Audi publikuje zdjęcia fragmentów zamaskowanego pojazdu, do tego w wersji przedprodukcyjnej, ale w zasadzie można uznać, że model, który już niebawem wejdzie do produkcji, nie będzie się znacząco różnił od prototypu.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Na tę chwilę nie znamy parametrów technicznych napędu, ale można przypuszczać, że będą one zbliżone do tego, które znamy z Porsche Taycana. Tu też, podobnie jak w elektrycznym Porsche, dostępne będą różne poziomy mocy. Póki co mówi się o wersji z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 590 KM, pozwalającej pokonać około 400 km na jednym ładowaniu, a w razie potrzeby także na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 3,5-4 sekund.

Ale przy okazji prezentacji e-trona GT w wersji przedprodukcyjnej, Audi prezentuje swoją wizję brzmienia tego luksusowego Gran Turismo. Bo przecież wszyscy przywykliśmy do tego, że pojazdy tego typu zawsze brzmiały dostojnie, ze swoimi V8, V10 czy V12 pod maską. Tutaj mamy świszczący silnik elektryczny, tudzież kilka takich motorów. Dlatego duże pole do popisu mają specjaliści od akustyki.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Poniżej prezentujemy to, co pokazało nam Audi. Na początku filmu narrator mówi ogólnie o dźwiękach otaczającego nas świata i o tym, jak są dla nas wszystkich ważne. A gdzieś od połowy w tle słychać przebijający się dźwięk elektrycznego Audi e-tron GT. Brzmieć on będzie, hmm, ciekawie. Jak połączenie grzmotu i startującego odrzutowca.

Na koniec dodajmy, że Audi e-tron GT to pierwszy samochód marki z napędem czysto elektrycznym, który powstawać będzie wyłącznie w Niemczech. Począwszy od końca 2020 roku, to Gran Turismo będzie zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w zakładach Audi Böllinger Höfe w Neckarsulm, gdzie powstaje także rasowe Audi R8.

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA