REKLAMA

Audi e-tron holuje Audi e-tron Vision Gran Turismo

Od 9 do 12 maja, nad jeziorem Wörthersee odbędzie się kolejny zlot GTI, a na nim pojawi się między innymi prototyp Audi e-tron. Sportowy, elektryczny SUV na przyczepie holować będzie... koncepcyjne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Audi e-tron
Audi e-tron
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W tym roku zlot GTI nad jeziorem Wörthersee odbędzie się po raz trzydziesty siódmy. Jak za każdym razem, większość jego uczestników i fanów pojawi się na miejscu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Dołączy do nich również Audi. Cztery pierścienie przybędą do austriackiego Reifnitz ze swym pierwszym w pełni elektrycznym modelem – prototypem Audi e-tron.

Elektryczny SUV, pokryty specjalnym, nawiązującym do wysokonapięciowego napędu kamuflażem, ma pokazać swoją przydatność w codziennym użytkowaniu. Oprócz jego sporego zasięgu, wynoszącego ponad 400 km (wg standardów cyklu WLTP) oraz elektrycznego napędu na cztery koła quattro, opcjonalny hak holowniczy daje więcej możliwości korzystania z tego elektrycznego samochodu.

REKLAMA

REKLAMA

Audi e-tron
Audi e-tron

Produkcyjna wersja Audi e-tron to pierwszy na rynku samochód, który w odpowiednich stacjach można ładować z mocą nawet 150 kW. Elektryczny SUV będzie gotów do dalszej jazdy w zaledwie 30 minut. Jego litowo-jonowy akumulator wg. założeń cyklu WLTP zapewnia zasięg ponad 400 kilometrów. Producent nie zdradza jednak, w jakim stopniu baterie naładują się we wspomnianym czasie. Ładowanie domowym gniazdem trójfazowym trwać ma natomiast około 8,5 godziny.

REKLAMA

Audi e-tron Vision Gran Turismo
Audi e-tron Vision Gran Turismo

Na przyczepie znajdzie się koncepcyjny model Audi e-tron Vision Gran Turismo. Stworzony pierwotnie w grze komputerowej – wirtualnych wyścigach na PlayStation 4, nabrał teraz realnych kształtów i pojawił się podczas wyścigów samochodów elektrycznych serii Formuła E. Od wyścigu w Rzymie, Audi e-tron Vision Gran Turismo służy tam jako wyścigowa taksówka.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA