Audi i Volkswagen dopłacą do wymiany starych diesli

Audi, a w ślad za nim również Volkswagen, ogłasza akcję dopłat do wymiany starych diesli na nowe modele tych marek.

VW e-Golf
VW e-Golf
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi zapowiedziało wprowadzenie bonusów dla posiadaczy samochodów z silnikiem Diesla, spełniających stare normy Euro 1, 2, 3 oraz 4, którzy zechcą rozstać się ze starym pojazdem na rzecz nowego, zgodnego z normą Euro 6 modelu Audi.

REKLAMA

Jaką wysokość maję te dopłaty? Wahają się pomiędzy 3 tys. euro a 10 tys. euro, w zależności od wybranego nowego modelu marki. Najwięcej zyskać mają chętni na nowe auto w wersji hybrydowej plug-in, lub zasilanej gazem CNG odmiany g-Tron.

 Co więcej, Audi oferuje również możliwość dopłat do wymiany auta na używane Audi, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Ta oferta będzie w całości sfinansowana przez koncern i nie ma nic wspólnego z dopłatami rządowymi. Wchodzi w życie już teraz i potrwa do ostatniego dnia grudnia tego roku.

Wprowadzony w Niemczech program jest efektem rozmów między Audi, Volkswagenem, BMW, Daimlerem i Oplem oraz rządem Niemiec. Spotkanie to miało na celu wypracowanie strategii przyspieszenia wymiany starych i kopcących aut na nowe, bardziej przyjazne dla środowiska.

REKLAMA

REKLAMA

W ślad za Audi, swój program dopłat ogłosił również Volkswagen. Chętni na wymianę diesla z normą Euro 4 i niższą, dostaną między 2 tys. euro (np. dla modeli Up!) a 10 tys. euro (np. dla Touarega) dopłaty do zakupu nowego Volkswagena.

Dodatkową zachętę Volkswagen oferuje tym, którzy zechcą kupić model z napędem hybrydowym, elektrycznym lub zasilanym gazem i jest to bonus niezależny od rządowych dopłat dla tego typu napędów.

Szef działu sprzedaży i marketingu, Thomas Zahn, tłumaczy: "Klienci wybierający nowego Golfa, oddając stare auto dostaną 5 tys. euro bonusu. Jeśli będzie to elektryczny e-Golf, bonus zwiększy się o dodatkowe 2380 euro. Do tego dochodzi rządowa dopłata 4380 euro, co łącznie da 11 760 euro bonusu".

REKLAMA