REKLAMA

Audi i Volkswagen z nowym logo na czas pandemii koronawirusa

Audi i Volkswagen angażują się światową akcję, mającą uświadomić jak ważne jest utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych w czasie pandemii koronawirusa.

Logo Audi w czasie pandemii koronawirusa Materiały prasowe
Logo Audi w czasie pandemii koronawirusa

W ramach akcji Audi i Volkswagen zaprezentowały nowe logo swoich marek. A właściwie wykorzystały swoje znaki firmowe do krótkiej, ale bardzo znaczącej animacji.

REKLAMA

W jednym z krótkich filmów widzimy, jak dotychczasowe logo Volkswagena zmienia się, rozsuwając litery V i W na „bezpieczną odległość”. Wszystko okraszone jest zdaniem „Dziękujemy za utrzymywanie społecznego dystansu”.

Wcześniej w filmie czytamy krótkie hasła, mówiące między innymi o tym, że dotychczas przez wspólne działania i walkę ramię w ramię pokonaliśmy niejeden kryzys. Teraz natomiast stoimy w obliczu kolejnego. Tutaj czcionka w zdaniu „We now face another crisis” rozsuwa się, symbolizując konieczność zachowania bezpiecznej odległości od innych ludzi – na ulicy, w kolejce, w środkach komunikacji.

Promocja! Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Drugi z krótkich filmów nagrało Audi. Tutaj przesłanie jest uproszczone. Logo ze splecionymi czterema pierścieniami zmienia się i widzimy cztery pierścienie, ale umieszczone w pewnej odległości od siebie. Całość podpisano hasłem „keep distance”, czyli „zachowajmy odstęp”. Następnie koła z powrotem splatają się z podpisem „stay together”, czyli „pozostańmy razem”.

Zmiana logo w czasie pandemii koronawirusa to jeden z wielu przejawów reagowania na sytuację i zachęcania ludzi do pozostania w domach i respektowania zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim zachowania bezpiecznej odległości od innych ludzi.

Podobną akcję przeprowadził McDonald's, zmieniając logo zawierające dwa połączone łuki, tworzące literę M, na logo z rozsuniętymi na pewną odległość łukami. Sugeruje to, że zachowując bezpieczną odległość, wciąż jesteśmy razem i działamy dla wspólnego dobra.

Logo McDonald's na czas pandemiiMateriały prasowe
Logo McDonald's w czasie pandemii

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA