Audi ma nowego prezesa – jest nim Bram Schot

Po aresztowaniu Ruperta Stadlera i usunięciu go z rady nadzorczej firmy, stanowisko prezesa objął Abraham Schot.

Bram Schot, prezes Audi Materiały prasowe
Bram Schot, prezes Audi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes obejmie stanowisko 1 stycznia 2019 roku. Schot sprawował tymczasowo funkcję prezesa od czerwca 2018 r.

Oprócz obowiązków prezesa zarządu, Bram Schot czasowo kontynuował będzie również swoje zadania członka zarządu odpowiedzialnego ze sprzedaż i marketing.

- Wyznaczając nowego prezesa zarządu kładziemy podwaliny pod przyszłość Audi. Jako pełniący obowiązki prezesa Bram Schot w ostatnich miesiącach wykonał przekonywującą pracę. W swoim zespole dokonuje znaczących kulturowych zmian i skutecznie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami. Mając silny mandat wykonawczy jeszcze bardziej przyspieszy transformację firmy i poprowadzi cztery pierścienie do kolejnych sukcesów – powiedział w oficjalnym komunikacie dr Herbert Diess, przewodniczący rady nadzorczej AUDI AG i prezes Grupy Volkswagen.

Zobacz także: prezes Nissana Carlos Ghosn aresztowany

Peter Mosch, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej i szef rady zakładowej Audi dodaje natomiast, że „pracownicy oczekują przejrzystości na szczytach firmy. Dlatego my, przedstawiciele zatrudnionych, jesteśmy zobowiązani do jak najlepszego wykonania naszej pracy i do powołania Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu AUDI AG. W czasie gdy Bram Schot był pełniącym obowiązki prezesa pokazał, że może nadać impetu nowemu startowi, o który apelowaliśmy i który zapoczątkowaliśmy. Teraz nowy prezes musi kontynuować tę drogę i poprowadzić Audi z powrotem na szczyt. Tego właśnie oczekują pracownicy.”

Bram Schot z dniem 1 stycznia 2019 r. zostaje prezesem zarządu AUDI AG, w skład którego oprócz Audi wchodzą również takie marki jak Ducati, Lamborghini i Italdesign Giugiaro. Czasowo sprawował będzie swe wcześniejsze funkcje członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu, na które to stanowisko był mianowany we wrześniu 2017 r. 19 czerwca 2018 został dodatkowo pełniącym obowiązki prezesa zarządu AUDI AG.

Urodzony w Holandii Bram Schot poprzednio, od roku 2012, odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing jako członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Do Grupy Volkswagen przeniósł się w roku 2011 z Mercedes-Benz Italia, gdzie był prezesem i dyrektorem generalnym. W Grupie Volkswagen na początku odpowiedzialny był za projekty strategiczne w obszarze sprzedaży.

Przypomnijmy, że Rupert Stadler został aresztowany w związku z aferą spalinową, która dotyczyła początkowo samochodów Volkswagena i stopniowo rozszerzała się na kolejne marki koncernu, w tym Audi. Jak się jednak okazuje, afera z nielegalnym oprogramowaniem fałszującym wyniki testów emisji spalin dotyczy także innych producentów. Niedawno głośno było na przykład o Mercedesie. Według doniesień, sprawa może dotyczyć nawet 750 tys. samochodów koncernu Daimler, a kwoty ewentualnych kar dochodzą do ponad 3,7 mld euro.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz również:
REKLAMA