[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi ma nowego prezesa – jest nim Bram Schot

Po aresztowaniu Ruperta Stadlera i usunięciu go z rady nadzorczej firmy, stanowisko prezesa objął Abraham Schot.

Bram Schot, prezes Audi Bram Schot, prezes Audi

Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes obejmie stanowisko 1 stycznia 2019 roku. Schot sprawował tymczasowo funkcję prezesa od czerwca 2018 r.

Oprócz obowiązków prezesa zarządu, Bram Schot czasowo kontynuował będzie również swoje zadania członka zarządu odpowiedzialnego ze sprzedaż i marketing.

- Wyznaczając nowego prezesa zarządu kładziemy podwaliny pod przyszłość Audi. Jako pełniący obowiązki prezesa Bram Schot w ostatnich miesiącach wykonał przekonywującą pracę. W swoim zespole dokonuje znaczących kulturowych zmian i skutecznie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami. Mając silny mandat wykonawczy jeszcze bardziej przyspieszy transformację firmy i poprowadzi cztery pierścienie do kolejnych sukcesów – powiedział w oficjalnym komunikacie dr Herbert Diess, przewodniczący rady nadzorczej AUDI AG i prezes Grupy Volkswagen.

Zobacz także: prezes Nissana Carlos Ghosn aresztowany

Peter Mosch, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej i szef rady zakładowej Audi dodaje natomiast, że „pracownicy oczekują przejrzystości na szczytach firmy. Dlatego my, przedstawiciele zatrudnionych, jesteśmy zobowiązani do jak najlepszego wykonania naszej pracy i do powołania Brama Schota na stanowisko prezesa zarządu AUDI AG. W czasie gdy Bram Schot był pełniącym obowiązki prezesa pokazał, że może nadać impetu nowemu startowi, o który apelowaliśmy i który zapoczątkowaliśmy. Teraz nowy prezes musi kontynuować tę drogę i poprowadzić Audi z powrotem na szczyt. Tego właśnie oczekują pracownicy.”

REKLAMA

REKLAMA

Bram Schot z dniem 1 stycznia 2019 r. zostaje prezesem zarządu AUDI AG, w skład którego oprócz Audi wchodzą również takie marki jak Ducati, Lamborghini i Italdesign Giugiaro. Czasowo sprawował będzie swe wcześniejsze funkcje członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu, na które to stanowisko był mianowany we wrześniu 2017 r. 19 czerwca 2018 został dodatkowo pełniącym obowiązki prezesa zarządu AUDI AG.

Urodzony w Holandii Bram Schot poprzednio, od roku 2012, odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing jako członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Do Grupy Volkswagen przeniósł się w roku 2011 z Mercedes-Benz Italia, gdzie był prezesem i dyrektorem generalnym. W Grupie Volkswagen na początku odpowiedzialny był za projekty strategiczne w obszarze sprzedaży.

Przypomnijmy, że Rupert Stadler został aresztowany w związku z aferą spalinową, która dotyczyła początkowo samochodów Volkswagena i stopniowo rozszerzała się na kolejne marki koncernu, w tym Audi. Jak się jednak okazuje, afera z nielegalnym oprogramowaniem fałszującym wyniki testów emisji spalin dotyczy także innych producentów. Niedawno głośno było na przykład o Mercedesie. Według doniesień, sprawa może dotyczyć nawet 750 tys. samochodów koncernu Daimler, a kwoty ewentualnych kar dochodzą do ponad 3,7 mld euro.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij