[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi ma nowego prezesa na miejsce Ruperta Stadlera

Nie milkną echa wiadomości o aresztowaniu byłego już prezesa Audi Ruperta Stadlera, w związku z aferą spalinową. Teraz dowiadujemy się, że rada nadzorcza firmy powołała właśnie nowego szefa.

Bram Schot, tymczasowy prezes Audi Bram Schot, tymczasowy prezes Audi

Jak informuje w oficjalnym komunikacie prasowym Audi, Abraham Schot tymczasowo, ze skutkiem natychmiastowym, obejmuje stanowisko prezesa zarządu AUDI AG.

Rada nadzorcza firmy AUDI AG zadecydowała o natychmiastowym i tymczasowym powierzeniu obowiązków prezesa zarządu AUDI AG Abrahamowi Schotowi, który od 1 września 2017 jest odpowiedzialny w koncernie za sprzedaż i marketing.

REKLAMA

REKLAMA

Jak już wcześniej informowano, dotychczasowy prezes Audi Rupert Stadler został 18 czerwca br. aresztowany, na podstawie wniosku sporządzonego przez prokuraturę w Monachium. W związku z tym, Rupert Stadler zwrócił się do Rady Nadzorczej AUDI AG oraz do Rady Nadzorczej Volkswagen AG, o zwolnienie go z dotychczas zajmowanych stanowisk.

Obie rady nadzorcze przyjęły prośbę, z zaznaczeniem, że zwolnienie to pozostaje w mocy tymczasowo, dopóki nie zostaną wyjaśnione okoliczności, które doprowadziły do aresztowania Ruperta Stadlera. 

Jak poinformowała prokuratura w Monachium, zatrzymanie prezesa Audi ma związek z obawami o utrudnianie śledztwa w sprawie Dieselgate. Stadler ma przebywać w areszcie do wyjaśnienia sprawy.

REKLAMA

Przypomnijmy, że afera spalinowa dotyczyła początkowo samochodów Volkswagena i stopniowo rozszerzała się na kolejne marki koncernu. Nie dalej jak miesiąc temu Audi wstrzymało dostawy, napędzanych silnikami Diesla, modeli A6 i A7, kiedy okazało się, że w około 60 tys. samochodach wykryto nieprawidłowości, związane z emisją spalin właśnie.

Jak się jednak okazuje, afera z nielegalnym oprogramowaniem fałszującym wyniki testów emisji spalin dotyczy także innych producentów. Ostatnio głośno było o Mercedesie. Według doniesień, sprawa może dotyczyć nawet 750 tys. samochodów koncernu Daimler, a kwoty ewentualnych kar dochodzą do ponad 3,7 mld euro.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij