REKLAMA

Audi ma sposób na malowanie dwukolorowego nadwozia

Audi testuje nową, bardziej precyzyjną metodę lakierowania nadwozi, pozwalającą na nakładanie kontrastowych kolorów w jednym procesie. Ten sposób oszczędza czas i materiały, a więc przede wszystkim pieniądze.

Audi A1 2013
Audi A1 2013
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi poszerza gamę sposobów lakierowania pojazdów, dodając do niego kolejną, bardziej precyzyjną metodę, minimalizującą rozpryski boczne. Technika ta pozwala lakierować wybrane powierzchnie nadwozia na różne kolory w jednym procesie, co jest bardzo korzystne zarówno z punktu widzenia ekologii, jak i z punktu widzenia ekonomicznego.

Wymagające dużego nakładu czasu i materiałów maskowanie, stosowane zwykle w procesie lakierowania bez rozprysków bocznych, nie będzie już konieczne. Dla potrzeb nałożenia kontrastowej barwy, pracownicy fabryki muszą jedynie nałożyć maskowanie na odpowiednie, sąsiednie części nadwozia i pomalować wybrane fragmenty w procesie powtórnego nałożenia lakieru.

REKLAMA

REKLAMA

Audi - nowy sposób lakierowania dwubarwnego nadwozia
Audi - nowy sposób lakierowania dwubarwnego nadwozia

Lakierowanie nową metodą zaczyna się od tego, że jeszcze przed rozpoczęciem nakładania, sterowany robotycznie precyzyjny miernik mierzy poszczególne elementy i miejsca laserowych spojeń pomiędzy dachem, a szkieletem powierzchni bocznych.

Następnie specjalny aplikator, z dokładnością co do milimetra nakłada pasami czarną farbę bezpośrednio na wybrany fragment nadwozia. Pasy lakieru nakładane są precyzyjnie, mają wyraźne krawędzie, a cały proces pozbawiony jest charakterystycznej mgiełki aerozolowej, i co za tym idzie również bocznych rozprysków.

REKLAMA

Audi A1 2013
Audi A1 2013

Metoda ta pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i wpływa na ochronę środowiska. Nie potrzeba w niej dużej ilości materiałów maskujących, a zużycie lakieru jest dużo mniejsze.

Audi planuje jej wprowadzenie na szerszą skalę w swych fabrykach już w przyszłym roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA