Audi na Pirelli P Zero Trofeo R ustanowiło rekord

Pirelli P Zero Trofeo R, jako część najnowszego Audi RS 3, ustanowiły nowy rekord na legendarnym torze Nürburgring w Niemczech, prezentując możliwości najbardziej sportowych opon ulicznych Pirelli. Na torze o długości równej 20,8 km Audi ustanowiło nowy rekord wynoszący 7 minut i 40,748 sek.

Pirelli P Zero Trofeo R materiały prasowe
Pirelli P Zero Trofeo R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najnowszy, imponujący wynik został osiągnięty również dzięki wydajności opon Trofeo R zastosowanych w rozmiarze 265/30Z R19 z przodu i 245/35Z R19 z tyłu pojazdu. Większe opony z przodu mają szczególny wpływ na poprawę wrażeń z jazdy i zapewniają bardziej sportowe odczucia.
Inżynierowie Pirelli opracowali we współpracy ze swoimi kolegami z Audi specjalną wersję P Zero Trofeo R dla najnowszego RS 3: są to opony torowe homologowane również do użytku drogowego, które powstały w oparciu o doświadczenie Pirelli zdobyte podczas najważniejszych światowych mistrzostw sportów motorowych..
Alternatywą dla opon P Zero Trofeo R są słynne P Zero, zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu przez kierowców o mniejszych skłonnościach do wyczynowej jazdy. Opony te łączą wydajność oraz komfort przy jednoczesnym zachowaniu prędkości, sportowego charakteru i kontroli. Opony P Zero nie tylko dopełniają sportowy charakter Audi RS 3, ale też są ukierunkowane na zrównoważony, przyjazny środowisku rozwój: ich struktura i materiały zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zoptymalizować opór toczenia. Te skrojone na miarę opony posiadają specjalne oznaczenie AO na ścianie bocznej, co oznacza, że są one dedykowane konkretnie do Audi w myśl strategii „idealnego dopasowania“ Pirelli.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA