Audi pracuje nad autem z centralnym silnikiem

Samochód, o którym mowa miałby wypełnić lukę pomiędzy topowym modelem R8, a Audi TT. Nad sportowym autem z centralnym silnikiem Audi ma pracować wraz z inżynierami Porsche.

Audi quattro concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 709 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki AutoBild mówi, że Audi w najgłębszych zakamarkach swojej siedziby, w tajemnicy pracuje z inżynierami Porsche nad nowym modelem, który wzbogaci rodzinę sportowych modeli. Auto ma być opracowywane z kodem fabrycznym PO455. Jeśli plotki się potwierdzą, to na drogi wyjedzie Audi R6. Bazą dla tego modelu miałoby być Porsche 718 Boxster nowej generacji. Na rynku byłby to idealny konkurent m.in. dla następcy Alfy Romeo 4C.

Audi R6 to nie jedyny wspólny projekt inżynierów z Ingolstadt i Zuffenhausen. Najbardziej znanym jest kultowe RS 2, które dało początek całej rodzinie późniejszych modeli z oznaczeniem RennSport.

Jak może wyglądać R6? Pewien obraz daje nam koncept z 2010 roku - Audi quattro, który został zbudowany w oparciu o model RS5. W ówczesnej specyfikacji samochód zachwycał mocą 402 KM i maksymalnym momentem obrotowym równym 480 Nm. Sercem był silnik pięciocylindrowy turbo o poj. 2,5 l. Przy masie 1300 kg auto osiągało 100 km/h w czasie 3,9 sekundy.

Teraz do R6 mógłby trafić nowy silnik 2,5 l turbo, który jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom ma zadebiutować w Audi TT RS. Centralnie umieszczona jednostka mogłaby generować 420-450 KM mocy, co przy niewielkiej masie przekładałoby się na niezłe osiągi. Oczywiście w aucie na pewno nie zabraknie napędu quattro.

Na razie Audi R6 wrzucamy na półkę z podpisem "plotki", gdyż producent z Ingolstadt niczego nie potwierdza. Jeśli faktycznie prace trwają, to R6 może ujrzeć światło dzienne maksymalnie do 2022 roku.

Zobacz także:
REKLAMA