[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi pracuje nad autem z centralnym silnikiem

Samochód, o którym mowa miałby wypełnić lukę pomiędzy topowym modelem R8, a Audi TT. Nad sportowym autem z centralnym silnikiem Audi ma pracować wraz z inżynierami Porsche.

Audi quattro concept

Niemiecki AutoBild mówi, że Audi w najgłębszych zakamarkach swojej siedziby, w tajemnicy pracuje z inżynierami Porsche nad nowym modelem, który wzbogaci rodzinę sportowych modeli. Auto ma być opracowywane z kodem fabrycznym PO455. Jeśli plotki się potwierdzą, to na drogi wyjedzie Audi R6. Bazą dla tego modelu miałoby być Porsche 718 Boxster nowej generacji. Na rynku byłby to idealny konkurent m.in. dla następcy Alfy Romeo 4C.

Audi R6 to nie jedyny wspólny projekt inżynierów z Ingolstadt i Zuffenhausen. Najbardziej znanym jest kultowe RS 2, które dało początek całej rodzinie późniejszych modeli z oznaczeniem RennSport.

Jak może wyglądać R6? Pewien obraz daje nam koncept z 2010 roku - Audi quattro, który został zbudowany w oparciu o model RS5. W ówczesnej specyfikacji samochód zachwycał mocą 402 KM i maksymalnym momentem obrotowym równym 480 Nm. Sercem był silnik pięciocylindrowy turbo o poj. 2,5 l. Przy masie 1300 kg auto osiągało 100 km/h w czasie 3,9 sekundy.

Teraz do R6 mógłby trafić nowy silnik 2,5 l turbo, który jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom ma zadebiutować w Audi TT RS. Centralnie umieszczona jednostka mogłaby generować 420-450 KM mocy, co przy niewielkiej masie przekładałoby się na niezłe osiągi. Oczywiście w aucie na pewno nie zabraknie napędu quattro.

Na razie Audi R6 wrzucamy na półkę z podpisem "plotki", gdyż producent z Ingolstadt niczego nie potwierdza. Jeśli faktycznie prace trwają, to R6 może ujrzeć światło dzienne maksymalnie do 2022 roku.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 812 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij