Audi quattro concept – na trzydziestą rocznicę

Audi quattro concept
Audi quattro concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zbudowano na podwoziu modelu RS5. Mierzy 4,28 metra długości, 1,86 metra szerokości i 1,33 metra wysokości. Rozstaw osi RS5 skrócono o 15 cm i w przypadku quattro wynosi on 2,60 metra.

Do napędu tego pojazdu posłużył 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Legitymuje się on mocą 402 KM i 480 Nm momentu obrotowego. Parametry te pozwalają na rozpędzenie ważącego 1300 kg pojazdu do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy. Według producenta, auto powinno zadawalać się średnio 8,5 litra benzyny na 100 km.

Auto przykuwa uwagę agresywną stylizacją przedniej części, a nawiązania do przodka sprzed 30 lat zobaczymy głównie z tyłu. Naszą uwagę, poza montowanymi jedną, centralną śrubą, 20-calowymi felgami aluminiowymi przykuło wnętrze auta. W ascetycznie przygotowanej kabinie znajdziemy tylko to co konieczne - czytelne zegary, pokrętło do obsługi sprzętu audio i dźwignię zmiany biegów. Nie ma setki przycisków, chromowanych zdobień czy plastikowych kratek nawiewów powietrza. I wygląda to świetnie.

Zobaczcie sami:

 

REKLAMA