Audi razem z Porsche pracują nad nowymi silnikami

Owocem współpracy Audi i Porsche mają być nowe, turbodoładowane silniki V6 i V8. Będą wykorzystywane też do Lamborghini i Bentley'ów.

Audi RS6 Silnik
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na razie niewiele wiadomo o nowych silnikach, tworzonych wspólnie przez Audi i Porsche, ale jedno jest pewne - jednostki turbodoładowane na dobre pojawią się w ofercie tych producentów, a nawet zagoszczą w bezkompromisowych autach Lamborghini, gdzie do tej pory królowały wolnossące V10 w Huracanie i V12 w Aventadorze.

Nowe jednostki V6 prawdopodobnie będą miały pojemność 3 litrów, a w Audi podstawową jednostką z sześcioma cylindrami ma być 2,5-litrowe V6, wykorzystujące cykl Atkinsona. Większe, V8 miałyby pojemność czterech litrów. Jeśli plany się powiodą, nowe silniki znajdą się pod maskami modeli Audi, Bentley'a, Porsche i Lamborghini. Oprócz tradycyjnego turbodoładowania, mówi się także o układzie wykorzystującym e-turbo.

Silniki turbodoładowane na dobre zagoszczą w motoryzacyjnym świecie. Takie jednostki ogłosiło już Porsche w modelu 911, Audi w R8 czy Ferrari w nowym 488 GTB.

REKLAMA