Audi uruchamia Centrum Nowoczesnych Technologii

47 hektarów powierzchni, 460 pracowników, kilkadziesiąt milionów euro inwestycji. Audi otworzyło Centrum Nowoczesnych Technologii w Neuburgu.

Centrum Nowoczesnych Technologii Audi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na terenie nowego kompleksu znajduje się Centrum Kompetencyjne Sportów Motorowych wraz z Audi Sport customer racing, Audi driving experience center oraz kilka wydziałów Biura Rozwoju Technicznego.

W Centrum Sportów Motorowych, Audi pracuje nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi dla pojazdów wyścigowych oraz nad ich adaptacją do zastosowania w samochodach seryjnych. W tamtejszych zakładach montuje się silniki wyścigowe, a już zmontowane pojazdy testuje się na 3,4-kilometrowym torze w Neuburgu.

Na terenie Centrum Nowoczesnych Technologii będą odbywały się także imprezy dla klientów, którzy chcą doszkalać swoje umiejętności za kółkiem, a w Biurze Rozwoju Technicznego organizowane będą jazdy testowe pojazdów demonstracyjnych.

Jak widać Audi traktuje swój slogan "Przewaga dzięki technice" bardzo poważnie. W późniejszych latach zapowiadane są kolejne inwestycje, w których mają być prowadzone badania nad coraz to nowszymi technologiami. Strategia rozwoju Audi zakłada, że ponad połowa inwestycji do roku 2018 przeznaczana będzie na rozwój zakładów na terenie Niemiec, w tym ponad miliard euro rocznie na zakłady w Ingolstadt. Nowe Centrum to jeden z etapów tego rozwoju.

REKLAMA