Audi wchodzi do mistrzostw Formuły E

Audi będzie pierwszym niemieckim producentem samochodów ścigającym się w Formule E. Cztery pierścienie obejmą w stawce miejsce zajmowane dotychczas przez team ABT Sportsline.

Bolid zespołu Audi Sport ABT Schaeffler
Bolid zespołu Audi Sport ABT Schaeffler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zespół obecny jest w Formule E od czasu powstania serii wyścigów samochodów elektrycznych. W przyszłości będzie sprawował opiekę nad wyścigowymi bolidami Audi jako team techniczny.

REKLAMA

Nowy zespół o nazwie Audi Sport ABT Schaeffler, zadebiutuje na początku grudnia br., w czwartym sezonie wyścigów Formuły E. Pierwszy wyścig nowego sezonu odbędzie się w grudniu, w Hongkongu.

Audi partnerowało zespołowi ABT od inauguracyjnego wyścigu Formuły E w roku 2014. Najbardziej wymownym przykładem tego partnerstwa, był udział w tej serii wyścigów Lucasa di Grassi – fabrycznego kierowcy Audi. Dodatkowo, team mógł korzystać z pełnej infrastruktury Centrum Kompetencyjnego Audi w Neuburgu.

W sezonie 2016/2017, Audi zwiększyło swój udział w partnerstwie, przeznaczając na nie znacznie większe środki finansowe i techniczne. Teraz cztery pierścienie poczyniły decydujący krok. Przejmując stajnię ABT Sportsline, koncern zdecydował o pełnym zaangażowaniu w Formułę E. Jednocześnie zmienia się nazwa teamu na Audi Sport ABT Schaeffler.

Razem ze swym oficjalnym partnerem technicznym - firmą Schaeffler, Audi przygotowuje teraz nowy system napędu, który będzie wykorzystywany w kolejnym sezonie. Obecnie swoboda rozwiązań technicznych w Formule E ogranicza się do silnika, przekładni, niektórych elementów zawieszenia i oprogramowania.

REKLAMA

REKLAMA

W 29 rozegranych dotychczas wyścigach Formuły E, team ABT Schaeffler Audi Sport, w którego barwach jeżdżą Daniel Abt i Lucas di Grassi, 23 razy stawał na podium, z czego aż pięć na najwyższym jego stopniu. Zespół jest jednym z najważniejszych pretendentów do zdobycia w tym sezonie tytułu mistrzowskiego.

15 i 16 lipca, Formuła E zagości w Nowym Jorku. Spektakularny wyścig odbędzie się wśród wieżowców Manhattanu. Dwa tygodnie później, ostatnie dwie rundy trzeciego sezonu rozegrane zostaną w kanadyjskim Montrealu. Po ośmiu z dwunastu wyścigów, Lucas di Grassi i ABT Schaeffler Audi Sport zajmują drugie miejsce zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i klasyfikacji zespołów.

Czwarty sezon wyścigów Formuły E rozpocznie się 2 grudnia br. w Hongkongu. Kolejne wyścigi rozegrane zostaną w Ameryce Północnej i Południowej, w Afryce, w europejskich metropoliach – Rzymie i Paryżu oraz w kilku innych miejscach. 

REKLAMA