REKLAMA

Audi z historycznym wynikiem w wyścigu Formuły E

Lepszego wyniku nie da się osiągnąć. W ostatnim wyścigu Formuły 1 w Berlinie zespół Audi Sport ABT Schaeffler zajął dwa pierwsze miejsca. Wcześniej, w kwalifikacjach, zespół zaliczył pole position, a w wyścigu wykręcił najszybsze okrążenie.

Audi Sport ABT Schaeffler
Audi Sport ABT Schaeffler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi swoim wymarzonym finiszem zelektryzowało Berlin podczas wyścigu Formuły E rozgrywanego w ostatnią sobotę w tym mieście. Zespół Audi Sport ABT Schaeffler zdobył najpierw pole position, wykręcił najszybsze okrążenie toru i finałowo obaj kierowcy Audi zajęli pierwsze i drugie miejsce. W ten sposób, team został pierwszym w historii Formuły E zespołem, który w jednym wyścigu zdobył maksimum punktów.

Bohaterem dnia był Daniel Abt. 25-letni Niemiec dał w stolicy Niemiec wspaniały popis jazdy. Pomimo konieczności pojechania w kwalifikacjach w nieuprzywilejowanej pierwszej grupie, Abt bez większych problemów wszedł do grona pięciu najlepszych kierowców, rzucił wszystkim wyzwanie i łatwo zdobył drugie w swej karierze kierowcy Formuły E pole position, a co za tym idzie również trzy punkty do klasyfikacji.

Potem było już tylko lepiej. Prowadził od startu do mety i na koniec zdobył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie.

REKLAMA

REKLAMA

Audi Sport ABT Schaeffler
Audi Sport ABT Schaeffler

- To było prawdopodobnie najważniejsze zwycięstwo w mojej dotychczasowej karierze i niesamowity dzień – od jego początku, aż do końca – powiedział Daniel Abt po odebraniu pucharu zwycięzcy. - Maksymalna liczba punktów, pole position, najszybsze okrążenie i na koniec wygrana – nie tylko moja, ale całego Audi, bo zdobyliśmy też miejsce drugie. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy nas w tym wspierali. Dziś będzie impreza, jakiej świat wcześniej nie widział! - dodał.

Triumfu Audi w Berlinie dopełnił świetny występ Lucasa di Grassi. Obrońca mistrzowskiego tytułu za sterami swego Audi e-tron FE04 wykręcił najszybsze okrążenie w kwalifikacjach, jednak wpadł w delikatny poślizg, który przesunął go na piąte miejsce startowe.

REKLAMA

Audi Sport ABT Schaeffler
Audi Sport ABT Schaeffler

Już w głównym wyścigu Brazylijczyk potrzebował tylko dwunastu okrążeni, by przebić się na pozycję drugą. Szybki serwis w pit stopie pozwolił mu dogonić swego kolegę z zespołu i wspólnie, do końca nie oddali już prowadzenia. Jako trzeci linię mety minął Jean-Eric Vergne w bolidzie Techeetah. Jego strata do zwycięzcy wyniosła ponad dwanaście sekund.

Przed kolejnymi rundami serii wyścigów samochodów elektrycznych, które zaplanowano w Zurichu na 10 czerwca i w Nowym Jorku na 14 i 15 lipca, zarówno Abt, jak i di Grassi poprawili swe notowania w klasyfikacji kierowców, zajmując teraz odpowiednio czwartą i szóstą pozycję. Abtowi brakuje zaledwie jednego punktu by awansować na miejsce trzecie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA