Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi z mocnym składem w Dubaju - Polka za kółkiem

Trzynaście samochodów przygotowanych przez Audi Sport customer racing weźmie udział w inauguracji sezonu w Dubaju. W składzie znalazła się Polka, Gosia Rdest.

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Jeszcze nigdy reprezentacja Audi na wyścig w Dubaju nie była tak silna jak w tym roku. Aż 13 z 93 wyścigowych aut stających 12 i 13 stycznia na starcie w tym kraju, ma na masce znak czterech pierścieni.

W tym roku, Audi Sport po raz pierwszy w historii tej imprezy pokaże tu wszystkie przygotowywane przez siebie modele samochodów wyścigowych. Cztery teamy wystawią na starcie Audi R8 LMS w wersji GT3, mające szanse na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej.

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Zespół MS7 by WRT polegać będzie na doświadczeniu i dotychczasowych sukcesach Vincenta Mosse’a. Za kierownicą zespołowego Audi zasiądą m.in. Christopher Mies i Dries Vanthoor.

Optimum Motorsport był najlepszym teamem korzystającym z usług Audi Sport customer racing w wyścigu ubiegłorocznym. Wtedy w Dubaju znalazł się na miejscu czwartym. W tym sezonie, do Brytyjczyków dołączył Christopher Haase – zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Spa.

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

W tym sezonie, również po raz pierwszy, na starcie staną Audi R8 LMS przygotowane dla prywatnych zespołów zgodnie z wymaganiami kategorii GT4. Niemiecki team Phoenix Racing wystawia w tej klasie dwa pojazdy. Za kierownicą pierwszego zasiądą zawodnicy rodem z Hongkongu – Marchy Lee i Adderly Fong, czyli dwaj pierwsi mistrzowie zawodów pucharu Audi R8 LMS Cup.

Kombinacja w drugim samochodzie daje szanse trójce kierowców z doświadczeniem w serii pucharowej Audi Sport TT Cup. Joonas Lappalainen i Philip Ellis, to zdobywcy tego pucharu z ostatnich dwóch lat. Wraz z nimi w skład zespołu weszła też polska zawodniczka Gosia Rdest, biorąca udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Audi Sport TT Cup.

Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing Wyścigowe Audi Sport Consumer Racing

Stawkę Audi w Dubaju uzupełnia pięć prywatnych zespołów startujących w kategorii TCR. W sumie wystawią one sześć egzemplarzy Audi RS 3 LMS.

Barwy czterech pierścieni w tej klasie reprezentować będą: Lap 57 Motorsports ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanco & Tanner Motorsport by Autorama Wetzikon ze Szwajcarii, niemiecki zespół Bonk Motorsport, Bas Koeten Racing z Holandii oraz belgijski AC Motorsport.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij