REKLAMA

Auris najpopularniejszą hybrydą w Polsce

Polscy kierowcy nabyli już ponad 15 000 Aurisów Hybrid. To nowy rekord sprzedaży łącznej zelektryfikowanej wersji tego popularnego kompaktu, z czego 1824 egzemplarze znalazły nabywców w tym roku.

Facelifting Toyota Auris
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Toyota Auris Hybrid to najpopularniejszy model hybrydowy w Polsce. Benzynowo-elektryczny kompakt Toyoty jest dostępny w naszym kraju od 2010 roku, kiedy do salonów trafiła jego pierwsza generacja.

Od 2013 roku, przez cztery kolejne lata, Auris był najchętniej wybieranym zelektryfikowanym modelem w Polsce. W 2017 pozycję lidera zajął nowy crossover, Toyota C-HR Hybrid.

REKLAMA

REKLAMA

Facelifting Toyota Auris

Toyota Auris Hybrid jest dostępna z nadwoziem hatchback oraz TS Kombi. Napędza go układ silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych, pełniących także funkcję generatora, o łącznej mocy 136 KM.

Według danych producenta, samochód zużywa średnio od 3,5 l/100 km i emituje od 79 g dwutlenku węgla na kilometr, spełniając najnowsze normy Euro 6.

REKLAMA

Toyota Auris
Toyota Auris

Hybrydowy Auris może poruszać się przez kilka kilometrów na samym silniku elektrycznym, dzięki odzyskiwaniu energii z hamowania, a w ruchu miejskim korzysta wyłącznie z bezemisyjnej jednostki elektrycznej, średnio przez połowę czasu jazdy.

Łączna liczba hybryd Toyoty sprzedanych w Polsce przekroczyła już ponad 38 500 egzemplarzy. Hybrydy stanowią w tym roku 26 proc. całkowitej sprzedaży marki. W 2017 roku Polacy kupili 14 196 hybryd Toyoty, co czyni z marki niekwestionowanego lidera rynku zelektryfikowanych samochodów.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA