[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Auta elektryczne - ładowanie akumulatorów w 5 minut!

Izraelski start-up StoreDot opracował nową technologię umożliwiającą ładowanie akumulatorów w czasie znacznie krótszym niż dzisiaj. Elektryczny samochód można dzięki niej zasilić do pełna energią elektryczną w ciągu zaledwie 5 minut.

Firma StoreDot opracowała nowy sposób ładowania akumulatorów Firma StoreDot opracowała nowy sposób ładowania akumulatorów

Konstruując nowe akumulatory większość inżynierów skupia się na zwiększaniu ich pojemności oraz gęstości energii. Start-up z Izraela, StoreDot, skupił się na opracowaniu technologii pozwalającej radykalnie skrócić czas ładowania.

Technicy opracowali nowy rodzaj akumulatorów. Szczegółów technicznych jeszcze nie zdradzają, ale chodzi o wykorzystanie nanotechnologii i związków organicznych. Nowa technologia nosi nazwę FlashBattery. Dzięki niej baterie telefonów komórkowych można naładować do pełna w ciągu 30 sekund, a akumulatory samochodowe – w ciągu 5 minut. Potem baterie auta trzeba znowu zasilić energią, żeby uzyskać zasięg 300 mil, czyli 480 km. Proces produkcji nowych akumulatorów oraz ich utylizacji ma być ponadto mniej szkodliwy dla środowiska; baterie są też odporniejsze na działanie ognia i okazują się stabilniejsze w utrzymywaniu temperatury.

REKLAMA

StoreDot zaprezentował swój wynalazek w połowie maja na targach technologicznych CUBE Tech w Berlinie. Podobno trwają rozmowy z jednym z azjatyckich producentów akumulatorów, który miałby podjąć się wytwarzania FlashBattery na masową skalę. Produkcja miałaby się rozpocząć w ciągu trzech lat. Wśród inwestorów firmy StoreDot są między innymi Samsung i rosyjski miliarder Roman Abramowicz. 

Czas ładowania akumulatorów w sprzedawanych dzisiaj autach elektrycznych jest znacznie dłuższy niż przy wykorzystaniu nowej technologii FlashBattery. Na stacji szybkiego ładowania (40 kW) baterie e-Golfa do pojemności 80% napełnia się 45 minut.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij