Auta, których zabraknie w 2016 roku

Od 2016 roku rynek motoryzacyjny pożegna kilka modeli, za którymi będziemy tęsknić. Bez nich, świat czterech kółek nie będzie taki sam, ale wierzymy, że ich następcy będą lepsi.

MINI Cooper Coupe

Obok błyszczących i pachnących premier samochodowych, których pierwszy wysyp już 11 stycznia podczas salonu w Detroit, świat motoryzacyjny pożegna kilka modeli, które niestety kończą swój żywot. Dzieje się tak dlatego, że nie ma popytu na te samochody i ich dalsza produkcja staje się nieopłacalna.

REKLAMA

Oto auta, których zabraknie w 2016 roku:

1. MINI Cooper Coupe

Wyjątkowa stylistyka niestety nie pomogła temu autu w zdobyciu popularności. MINI Cooper Coupe było typowym gadżetem, przeznaczonym dla kogoś chcącego się wyróżniać. Totalnie niepraktyczne nadwozie i wysoka cena spowodowały o klęsce tego modelu. Jednak lubimy MINI za to, że jest skłonne do takich eksperymentów. Jest plus tej sytuacji, bowiem MINI Cooper Coupe będzie rzadkie i w przyszłości prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Mini Coupe
Mini Coupe

 

2. Mitsubishi Lancer EVO X

O końcu żywota tego samochodu już pisaliśmy. To jedno z najbardziej legendarnych modeli tej marki i zasłużony dla całego rynku motoryzacji. Po 9 latach produkcji EVO zdążyło się już zestarzeć i niestety odejść do historii. Nie planowany jest (na razie) następca, ale jesteśmy niemalże pewni, że Mitsubishi nie uśmierci tak po prostu takiego auta jak EVO.

Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition

 

3. Land Rover Defender

Defender to ikona. To auto tworzy osobną markę. To prawdopodobnie jedyny samochód, jaki Królowa Anglii sama prowadziła. Nie ma potrzeby niczego więcej tu dodawać. Defender znika z rynku, ale nie na długo. Następca planowany jest na 2018 rok i będzie produkowany w nowej słowackiej fabryce.

Land Rover Defender

 

4. Honda Accord

Niszowa sprzedaż tego samochodu w Europie spowodowała koniec jego żywota. A szkoda, bo podczas pierwszego testu tego auta byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Honda chce skupić się na małych i średnich autach, a walkę w segmencie D odkłada na jakiś czas. Accord żegna się z Europą, ale nadal będzie go można kupić w USA i Australii.

Honda, Accord

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA